Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mostani felsőoktatási...

A mostani felsőoktatási felvételi rendszerben hogy lehet 400+ pontokat elérni?

Figyelt kérdés

Hogy lehet, hogy majd minden szakra 400pont körül van a ponthatár? A legvidékibb főiskolák gagyiszakjain is...

Ez a 400 pont kb azt jelenti, hogy mindenhová csupa 5ösökkel, vagy 100%-os érettségivel, netán ezekhez közeli eredményekkel + egy nyelvvizsgával végző középiskolások mennek??


Mikor én érettségiztem a 120 pontos rendszerben, akkor a 3-4-es osztályzatú osztálytársaimnak is volt simán esélyük, legalább egy gyengébb főiskolára. Akinek 4-5-e volt, az a jobb helyekre is pályázhatott.

A mostani 3-4es jegyűek kiestek a körből, hiába nőtt elvileg a felvehető hallgatók száma??


(Gyakorlatilag az én 4-5-ös jegyeimmel engem nem vennének fel most sehová...)


2011. aug. 24. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

sztem simán elég ha van 80%os érettségid, jeles bizonyítványot, egy emelt érettségid meg egy nyelvvizsgád. sztem ez nem nagy szám.


a legtöbb embernek sztem a pluszpontok miatt van ennyi pontja

pl lehet kapni pluszpontot hátrányos helyzetért is

sporteredményért

meg mindenért..

2011. aug. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én is csak egy középfokú nyelvvizsgával tudtam magamat felhúzni 380 pontra, úgy hogy még duplázták a két tárgyamat.
2011. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is igy tippeltem, hogy gyakorlatilag 5-ösnek kell lenned. Azért ez nem túl egyszerű szerintem, egy értelmesebb gimnáziumban... Vagyis a mostani 3-4-5ösöknek nincs esélyük... Régen volt... Hol a különbség?
2011. aug. 24. 10:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyre többen szeretnének bekerülni a felsőoktatásba, egyre kevesebb állami helyre:) Régen azért nem ment mindenki egyetemre vagy főiskolára... Amúgy nem kell színötösnek lenni, elég két 90%-os közép érettségi, meg egy nyelvvizsga. Régen még a felvételik is külön voltak, ezért volt kevesebb hangsúly a jegyeken, meg talán a színvonal is magasabb volt.
2011. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Megcáfolom azt, hogy jól kell tanulni középiskolában. 3-4-es voltam, letettem egy középfokú nyelvvizsgát, egy tárgyból emelt szinten érettségiztem, ami 85 % lett, mellette meg egy közép érettségim is jó sikerült (96%), és hátrányos helyzetért is kaptam pontot. Jóval 400 feletti lett a pontszámom, hiába a rossz átlag, valamint a többi érettségitárgy 3-4-ese.:)
2011. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi duplázással könnyű 400 fölé menni.:)
2011. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom te milyen szakokat nézel, de a gagyibb sulikba, gagyibb szakokra, gyakorlatilag a minimális 200 pont is elég. Még a leghülyébb, éppen csak kettessel átcsusszanó embereket is felveszik vhová.

10 emberből 7-et vesznek fel felsőoktatásba...szerintem ez nem kevés, hanem baromi sok!

2011. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
igazából csak a népszerű szakokon van 400 felett a ponthatár.
2011. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

pl. az OKTV verseny első tíz helyezettje automatikusan megkapja a maximális többletpontot.


Most ha figyelembe veszed, hogy hány tárgy van, amiből van OKTV verseny, vagy pl. matekból még ráadásul van 3 kategória is, meg lehet hogy más tárgyakból is, akkor máris kijön, hogy több száz ember van évente az országban, akiknek 480 körüli pontjuk van.


(aki OKTV-n jó helyezést ér el, általában az érettségijét sem rontja annyira el, szóval nem veszít túl sok pontot az alap 400 pontjából sem)

2011. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
BGK-n, Corvinuson, BME-n jellemző szakokat néztem.
2011. aug. 24. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!