Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? , felvettek egy egyetemre, szte- jogi karra, de igazából nem szeretnék oda menni? Meg amúgy is fizetős ahová felvettek, és nem tudom mit csináljak.

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát... ne fizesd be és ne menj el. Ha nem fizeti be valaki,akkor nem is járhat. Ilyen egyszerű. Amúgy hová vettek fel ? És miért jelölted be ha nem akarsz oda menni?
2011. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
írtam, SZTE- jogi kar, hát azért jelöltem be, mert nem tudom.. hülye voltam...:(
2011. aug. 24. 13:45
 3/9 anonim válasza:
Ha nem jelensz meg beiratkozáson, akkor meg se kezded az iskolával a jogi viszonyodat, ergo olyan mintha sose vettek volna fel, viszont csak a következő tanévre tudsz újból felvételizni.
2011. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ezt így tudom, csak nem tudom mi lenne a jó döntés..
2011. aug. 24. 20:29
 5/9 anonim válasza:
100%

Ha nem akarsz jogi pályára menni, akkor egyértelmű, hogy nem iratkozol be. Ha nem érdekel a jog, akkor ne vágd haza magad 5 évvel, hogyha úgyis más pálya az, amit te szívesen csinálnál.

Ebben az egy tanévben végezz el valami OKJ-s képzést, olyat, ami érdekel vagy eldöntheted, hogy akarsz e újrafelvételizni, mert megtetszett egy szak és, hogy kell e újra érettségizned - ezeket mind január végéig kell eldöntened, majd elmész egy gimibe és lebeszéled a dolgokat, hogy ott érettségizhetnél e, kitöltöd a megfelelő papírokat, kifizeted a díját, feladod a kitöltött jelentkezési papírt és készülsz az érettségire.

Persze lehet a kettőt egyben is megoldani, mármint az OKJ-t és a májusi érettségit. Persze, ha a kinézett szakhoz elegendő a pontod, akkor nem kell az újra érettségi sem.

Most már remélem, hogy valami ötletet adtam. :]

2. voltam.

2011. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. aug. 25. 09:14
 7/9 anonim ***** válasza:
OKJ annak már sok értelme van...
2011. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Mert mi is a probléma az OKJ-vel?

Jobb semmit sem csinálni egy évig? Nem abból akar profitot csinálni, hanem egyetemre akar menni és diplomát akar szerezni..

Mellesleg, ha nem megy el egy 1 éves okj képzésre, ami ráadásul ingyenes, nem lesz diákja, plusz fizetheti az apehnak az egészségbiztosítási összeget havonta...

Tanulni sosem árt...

2011. aug. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egyébként még akkor elmentem beiratkozni, és egész jól megy, szóval nem bántam meg, köszönöm a válaszokat azért
2013. jún. 7. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!