Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem akarok menni a szalagavatóra és a suliban azt mondták, hogy aki nem megy az igazgatóit kap. Én még ezt is kibírnám, mert nem érdekel, hogy van egy igazgatóim, de anyám is erőlteti, hogy márpedig megyek. Szerintetek mit csináljak? Én nem akarok menni, mert utálom az osztályomat, de az, hogy én mit akarok az senkit nem érdekel, pedig most az egyszer igenis az lesz, amit én akarok! Szerintetek hogyan oldjam meg?
2011. szept. 14. 19:16
 1/5 anonim válasza:
Most ezt gondolod,de később nagyon megbánnád,ha nem mennél el.Akkor épp nekem se volt kedvem hozzá,de 2 év után olyan jól esik nézni a képeket,videókat.Ez méltó lezárása egy korszakodnak,egy emlék lesz,amit kár lenne kihagyni.
2011. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Iskola nem tud semmit tenni ellened (mi van ha igazgatóit kapsz? kit érdekel...bár ez is csak fenyegetésnek hangzik, nem hiszem hogy ilyet lehet).

Anyádnak meg egyszerűen mondd meg hogy nem és kész, anyagilag is olcsóbb. Vagy otthon mondd azt, hogy elmész, az iskolában, hogy nem, és a szalagavató közben menj sörözni :)

(Teljesen megértelek egyébként, én sem mentem el a sajátomra. De azért persze gondold át, hogy egy szalagavatód lesz az életedben. Bár én nem bánom hogy nem mentem, de ez lehet másnál nem így működik :D)

2011. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindenki ezt mondja nekem, de ezt csak az gondolja így, aki normális iskolába jár. Én nem abba járok, anyámék eldöntötték, hogy ide fogsz járni, kész. Gondolhatod mennyire szeretek oda járni... És megmondtam nekik, hogy 4 évig kényszerből bejártam nekik, jó eredményekkel végeztem mindig, de ez az egyetlen dolog, amiből nem engedek. Én nem szeretnék erre a 4 évre emlékezni, ha lehetne kitörölném az emlékezetemből az egészet. Kérlek segítsetek, hogy oldjam meg ezt a dolgot!
2011. szept. 14. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, alapvetően az egyetlen megoldás, ha a szülők előtt valahogy elpusmogod a dátumokat, a suliban meg megmondod h nem mész. Ha meg jófej az ofőd, és kontaktusban van a szüleiddel, akkor mondd meg neki, h mindezt ne hangoztassa.


Ez itt saját élmény, egy másik kommentemből:

Én pl. szülői nyomásra mentem el végül erre az orbitális baromságra, bár én amúgy is utálom ezeket a képmutató, maszlag, közönséges rendezvényeket. Semmi egyedi és felemelő érzés nincs benne. Hacsak ha nem azt vesszük, h előtte egy hétig szaladgáltam az ilyen-olyan csip-csup kiegészítőkért a téli hidegben, mire a szalagavató napjára iszonyatosan megszállt már a kór. Az igazán kellemes volt, fájó torokkal, égő szemekkel, folyó orral idióta habcsók ruhákban tincitáncolni, az iskolám és osztályom rendezvényén, amit kellemesen megutáltam a 4 év során. A próbák pedig életem elvesztegetett szombatjai voltak, még akkorra sem tudtam kialudni magam, mert reggel tanfolyamom is volt, a két esemény között pedig semmi értelmesre nem maradt időm. A párom olyasvalaki volt, akivel sosem szimpatizáltam, és most képzeld el, ahogy derékfogósan, 10 centi távolságból tesszük magunkat, hát nem fizikailag, de idegileg fárasztott le az egész teljesen. Egyharmad pedig mindig lógott, úgyh nagyon szép kis összkép lett, a próbák csigalassúságban, fegyelmezetlenségben teltek ( de a rossz fajta, amikor mindenki szenved, mert nincs kedvük).


Mondjuk a ruhaleszervezést, egyebeket nem tudom, hogy fogod megoldani úgy, h abból a túlbuzgó szüleid kimaradjanak. A helyedben egyébként tuti elköltöznék otthonról suli után, ahogy látom, nagyon durván rád telepszenek. Kolesz ajánlott.

2011. szept. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, vagy ha nagyon mást nem, annyi kompromisszumot tudsz kötni, hogy csak a szalagtűzésre mész el aztán helló, az úgyis lemegy az elején másfél órában és iszkolhatsz, a táncok csak utána vannak. De a keringőt nagyon nehéz lesz megoldanod, h ne kelljen, általában a frusztrált anyukák álma h a gyereküket menyasszonyi ruhában láthassák. Vagy mondhatod, h mész keringőzni, aztán nem is. :D és szalagtűzés után lelécelsz, szüleidnek meg legalább meglesz a szalagavató élményük. Bár akkor számíthatsz rá, h utálni fognak egy darabig.
2011. szept. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!