Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az a kollégiumi kaució?

Mi az a kollégiumi kaució?

Figyelt kérdés
az nyme kollégiumába jelentkeztem sopronba.megkaptam az emailt hogy 22 000 Ft ot be kell fizetni. de ezt egyszer kell vagy minden hónapban? mert a kollégiumi díj még pluszba 22 000. és ez azér már kicsit drága mulatság. és meddig kell befizetni? valahol azt írják hogy beköltözés napjáig, máshol meg az van hogy szept 9.
2011. aug. 27. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Letét. Basszus, miért nem használnak rá egy r.ohadt magyar szót...?


Egyszer kell befizetni, és elvileg visszakapjátok. Arra van, hogy ha szétcseszed a szobát, legyen miből fedezni.

2011. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kauciót egyszer kell befizetni. Majd visszakapod, amikor kijelentkezel. Arra való, hogy ha kárt okozol, akkor abból fizetik ki a kárt. Ha mondjuk betörsz egy ablakot, akkor kifizetnek a 21 ezerből 8 ezret az új ablakra és neked újra ki kell pótolnod az eredeti összegre.
2011. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert, legalabb egyedul laksz a szobaban? Ez nagyon durva, hogy ennyibe kerul, en 28ert kaptam kulon szobat,igaz nem egyedul lakom a lakasban, +meg a rezsi egy tizes,de ezt csak azert irtam,mert egy kollegiumert irto draga. Es meg nekem is mondtak,hogy az enyem is huzos arban, pedig nem videken van...Egyebkent szerintem egyszer kell,azert kaucio,es elvileg visszakapjatok,gyakorlatban meg sajnos nem mindig,akkor sem ha nem okozol kart...
2011. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!