Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tegyük fel, hogy egy univerzál...

Tegyük fel, hogy egy univerzális, mindenben jó személyről van szó, akit az ország valamennyi egyetemére/főiskolájára bármilyen szakra felvennének. Hova lenne leginkább érdemes mennie?

Figyelt kérdés

természetesen nem magamról beszélek, jó is lenne :)

a kérdés célja, hogy kiderüljön, vajon melyik a legjobb szak?


2011. aug. 27. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A kérdés nem jó. Olyan nincs, hogy legjobb szak. Oda kell menni amit szeretsz csinálni, és ezután minimálisan bele lehet kalkulálni, hogy a későbbiekben mennyit fog az a konyhára hozni. De olyat hülyeség lenne csinálni, hogy csak azért mert valaki azt mondja az jobb olyan szakra menne el valaki, amit rühell. Pl. én képtelen lennék egy jogi vagy történelem-magyar szakos fősulin/egyetemen meglenni mert nem szeretem ezeket a tárgyakat.
2011. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igaz. De sokan leszólnak bizonyos szakokat. Azt akarom tudni, van-e olyan, ami általánosan, mindenki szemében elismert szakma.
2011. aug. 27. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan sincs :D mind mondtam ilyesmiket nem találsz, hogy mi az ami jó/másoknak is tetszik stb.

De pl. szerintem szép teljesítmény ha valaki fizikusnak készül/tanul, vagy ha valaki orvosin van mivel az se könnyű. De ugyan így nehéz lehet egy jogi szakon is a sok unalmas törvényt kívülről fújni.

Amúgy általában az embereknek az a nehéz/elismert/jó amit ő maga tanul.

2011. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nincs olyan hogy "legjobb szak".

a legnagyobb presztizsűek még mindig az orvosi karok...

2011. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha konkrétabbat kérdezel, akkor tudunk erre válaszolni.

MIvel lehet a legkönnyebben elhelyezkedni?

mérnök és info diplomával

mivel keresel a legtöbbet?

ez az amit nem tudunk megmondani:)

melyiknek van a legnagyobb megbecsülése?

jogász,közgazdász,mérnök,orvos (sztem, de lehet h kihagytam vmit)

melyik a legnehezebb?

hát ez teljesen emberfüggő, senki nem tudja megmondani

és még sok mindent fel lehetne tenni:)

2011. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván a Harvardra:)
2011. aug. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!