Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n japán minorhoz kell...

ELTE-n japán minorhoz kell előzetes nyelvtudás vagy nem?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki belinkelné, olvastam a BTK honlapján a doc fájlt, amiben szerepel is előfeltételként, hogy középfokú nyelvvizsga meg ha jól tudom, szintfelmérőt is íratnak. De ha jól tudom, a szintfelmérő alapján döntik el, hogy ki kerül az első és ki a másodéves főszakosokhoz. Márpedig az első éves főszakosoknak sem kell előzetes nyelvtudás, ők is nulláról kezdik. A minorosok pedig együtt vannak velük. Tehát nem értem, hogy akkor most mi van.
2011. aug. 27. 23:44
1 2
 1/15 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Ha előfeltétel, akkor nyelvvizsga nélkül nem vesznek fel.
2011. aug. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De akkor mások hogy járnak oda, ha nekik sem volt? Belépés feltétele, nem előfeltétel, csak elírtam. Előfeltétel az más, az a kurzusoknál van.
2011. aug. 28. 17:16
 3/15 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha részt veszel a minoros tájékoztatón, amit majd szeptemberben tartanak.

Illetve ETR Fórumában kérdezz rá vagy keress ott egy japán minorost és/vagy szakost.

2011. aug. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

dehogyis kell hozzá japán nyelvvizsga!

nyelvből kell menni emelt szinten mivel az a felvételi tárgy. így van középfokú nyelvvizsgád is.

2011. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak az a baj, hogy a tájékoztató után van egyből a szintfelmérő. Én meg nem tudom, hogy mit kérnek, lehet például, hogy csak a 2 alapírást kell tudni, azt meg addig megtanulnám simán. De lehet nem csak az kell, akkor meg felesleges... Meg például akkor más minor tájékoztatójára mennék el, meg akkor nem úgy állítanám össze az órarendem, hogy a japános gyakokra tudjak járni...
2011. aug. 30. 15:41
 6/15 A kérdező kommentje:

08:14-es

Én nem japán szakról, hanem MINORRÓL beszélek, nem tudom, hogy jön ide a felvételi...Ja, és egyébként a főszakra sem kell japánból érettségi, se nyelvvizsga nem is számítják be őket. Nézd meg felvi.hu-n...

2011. aug. 30. 15:44
 7/15 anonim ***** válasza:

tudom, hogy minorról beszélsz.

és sehol nem mondtam, hogy japánból kell emelt érettségi vagy nyelvvizsga...

2011. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"nyelvből kell menni emelt szinten mivel az a felvételi tárgy. így van középfokú nyelvvizsgád is."

akkor ez a mondat mégis mi akart lenni? Minorra nem kell felvételizni, úgyhogy az emelt érettségi nem tudom, hogy jön ide.

2011. aug. 30. 17:19
 9/15 anonim ***** válasza:
ugy értettem, hogy nyelvszakra/japán szakra kell menni emelt érettségivel valamilyen nyelvből - amit megadnak, v lehet választani. és az emelt szintű érettségivel együtt megkapod a középfokú nyelvvizgát. - ezzel azt próbáltam mondani, hogy ide se kell japánul tudni, tehát egyértelműen a japánra sem kell, az hogy van szintfelmérő nem jelent semmit, a japán főszakosoknak is van szintfelmérő, mégsem kérnek előzetes japán tudást.
2011. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bocsi a késői válaszért! De ami késik, az nem múlik. Én japán szakos vagyok, igaz a Károlin, de van ELTE japánszakos ismerősöm is, 2012 ELŐTT a japán MINOR-hoz kelleTT középfokú nyelvvizsga, de 2012-től NEM kell.


Én a Károlin japán főszakos ( major) vagyok. Nálunk, akik minorra jönnek, azoknak az első és a második félévben lehetőségük van felvenni japánból alapozó tárgyakat ( Bevezetés a japán nyelvbe I ( első félév), Japán nyelvgyakorlat I ( szintén első félév), aztán bev. a jap. nyelvbe II, illetve japán nyelv.gyak II. ( második félév).


Mindegy, hogy ELTE vagy KÁROLI-ra vesznek fel japánszakra nyelvi előképzettség NEM kell.

2012. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!