Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha japán szakot jelölök meg...

Ha japán szakot jelölök meg az egyetemen, kell előzetes nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Még régebben, pár éve, mikor érdekelt a téma, és tanulgattam japánul, akkor néztem, és volt olyan egyetem, ahova kellett egy alap szintű tudás, volt, ahogy nem.

Tudtok ebben segíteni, hogy hova kell, illetve hova nem? Egyelőre az Elte honlapját néztem, de semmi infó, sötétben tapogatózom. (Tudom hogy volt nemrég egy hasonló kérdés, de ott nem nagyon volt szó egyik egyetemről sem.)


2010. jan. 26. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm valami Lengyel szakon van, nekik nem kellett.

A Japán meg amúgy sem olyan nyelv, amit nagyon sűrűn tanítanának. Ezért baromi sokan kiesnének a jelentkezésből.

2010. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jahh ha megnézed a felvin, akkor egyáltalán nem kötelező felvételi tárgy. Ha kéne nyelvtudás, akkor valószínűleg kötelező lenne a Japán érettségi.

Azonban azt tudom mondani, hogy nem árt ha van. Szval ha nyáron van időd foglalkozz vele.

2010. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelező,de nem árt SŐŐT használ. Azt mondják informatika szakra is csak az menjen aki tud programozni.
2010. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos közben egész lelombozódtam, mert 436 pontom lesz előzetes számítások szerint, maximum 452ig tudom feltornászni, ami talán már elég lenne, de akkor egy másik nagy álmomról kell lemondanom...
2010. jan. 26. 14:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, a legnagyobb probléma az, hogy magasak a ponthatárok, én is azért nem jutottam be. Nyelvtudást nem kérnek hozzá, viszont tényleg jó, ha van.
2010. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig a japánnal nagyon jól járnál. A nyelv most baromira fontos lesz.

[link]


"jövőben a japán nyelv iránti kereslet megnövekedése is, hiszen egyre jobban terjeszkedik a japán piac Európában is, elég csak az autógyártásra vagy az elektronikai iparra gondolni. A japán nyelv népszerűségét mutatja, hogy az USA felsőoktatási intézményeiben a spanyol után már a második legnépszerűbb nyelv. Mivel Magyarországon kevesen beszélik a japán nyelvet, ezért a munkaerőpiacon nagy hiány várható majd ezen a nyelvterületen- jósolják a szakemberek. A multiknál sokkal fontosabb ugyanis a jó nyelvtudás, mint a szakirányú végzettség."

2010. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Károlira nem kötelező, de szerintem jobban jársz, ha már tudsz beszélni valamennyire (3kyuu-t közelítően). Különben később be kell hoznod a többieket. Ami hajtást jelent, mert harmadik félévben majd fel kell venned azokat a tárgyakat is, amit a nem kezdők már az elsőben letettek.

De az sem tragédia, ha nulla a nyelvtudásod, úgy is meg lehet csinálni. Kezdő csoportba kerülsz és belédadagolnak mindent az alapoktól kezdve.

2010. jan. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!