Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4 év latin nyelvtanulást be...

4 év latin nyelvtanulást be lehet számítani egyetemen, hogy ne kelljen órára járni, és vizsgázni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most leszek első éves joghallgató a Miskolci Egyetemen. Latin nyelvet is kell tanulni, de én már 4 évig tanultam, és vizsgáztam is belőle. Be lehet számítani valahogy? Előre is köszi a válaszokat!
2011. aug. 30. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Most az, hogy vizsgáztál belőle, mit jelent? Van nyelvvizsgád belőle, vagy az érettségi vizsgára gondolsz?


Ha van nyelvvizsgád, akkor persze, beszámíttatod, aztán már nyelvórára sem kell járnod, és borítékolva van, hogy amint leállamvizsgázol, a diplomádat kézbe kapod, nem a fiókba zárják be.


Ha csak érettségiztél belőle, szomorú hírem van: az egyetem pont le fogja szarni, hogy 4 évig latint tanultál. Sőt, lehet, hogy haladó csoportba fogsz kerülni. Nem tudom, a jog karon milyen a latin oktatás, mennyire nehéz a nyelv, de én letagadnám, hogy tanultam latint...


ME-GÉIK

2011. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Sokféle latin van: orvosi, egyházi, jogi. Nem hiszem, hogy a jogon Vergilius, Plautus meg Ovidius áll az oktatás középpontjában.
2011. aug. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 .schwulbini. ***** válasza:
92%
Én az SZTE honlapján úgy olvastam, hogyha valaki középben vagy gimi-ben 2 éven át legalább 2 órában tanulta akkor nem kell felvenni( lehet nem 2 év hanem 4, de akkor is meg van neked gondolom) meg kell kérdezi az egyetemet.
2011. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van érettségid belőle?
2017. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!