Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ötletnek tartjátok a svéd...

Jó ötletnek tartjátok a svéd nyelvtanulást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanulok angolt és németet,de majd ha gimnáziumba kerülök, a németet le szeretném cserélni svédre.

Egyébként van két velem egy idős svéd barátom, velük angolul beszélek, de nemrég voltak a szüleikkel Magyarországon, és megkértek hogy menjek ki hozzájuk 2 hétre nyáron.

Csak anyukámék nem engedték, nagyon féltenek.De Lényeg hogy ők is jönnek minden nyáron 2 hétre ide.


Szerintetek jobb lenne már ő miattuk is svédet tanulni, és nem németet? Az angolt azt megszeretném tartani, hálistennek az nagyon jól megy, nincs egy 4-esem sem, szín 5ös vagyok!.:)


2011. máj. 31. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lecserélni a németet svédre?

Van olyan gimi, ahol ezt második nyelvként lehet tanulni? :O


Egyébként szerintem a német hasznosabb, és nem feltétlenül kell választani a kettő közül, elsajátíthatod mindkettőt.

Ráadásul a német után sokkal könnyebb lesz a svéd - hiszen mindkettő germán nyelv.

Én is szeretnék megtanulni svédül, de az csak a 4-5. nyelvem lesz.

2011. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem. Egyrészt a német hasznosabb, másrészt északon nagyon nehezen kap egy nem északi munkát, nagyon kirekesztőek, ha turistaként vagy ott imádnak, amúgy meg sose fognak befogadni igazán.


Egy 10 éve északon élő nő

2011. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...
2011. máj. 31. 16:35
 4/12 anonim ***** válasza:

"Jó ötletnek tartjátok a svéd nyelvtanulást?"


Igen, ha Svédo.-ba akarsz költözni.


"Tanulok angolt és németet,de majd ha gimnáziumba kerülök, a németet le szeretném cserélni svédre."


Rossz ötlet, mert ha nem kifejezetten Svédo.-ban akarsz lakni, akkor a németnek több hasznát veszed.


Harmadik nyelvnek elfér a svéd, angol és német után nem is lesz nehéz.

2011. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
en svedul nem tanulnek meg, mert nem akarok odakoltozni, es minden sved folyekonyan beszel angolul, igy tudnek mindegyikkel beszelni, ha kellene. A nemetek nem beszelnek olyan jol angolul, akik meg igen, azok sem szeretnek annyira, szoval naluk nyerobb vagy, ha nem angolul, hanem a sajat nyelvukon szolalsz meg. Persze attol is fugg, hogy mi a celod a nyelvtanulassal. Ha szeretnel a sved haverjaiddal svedul csacsogni, akkor jo otlet lehet. Penzt nem fogsz tudni vele szerintem keresni. Legalabbis nem olyan konnyen, mint a nemettel, angollal vagy az orosszal.
2011. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Anyukám is azt mondja h a svéd az 3. nyelv legyen.De én amúgy szvíesen laknék ott.:DDDDD dehát nem ennyi idősen fogom eldönteni hogy milyen szakmát választok->hova megyek dolgozni.:)
2011. jún. 1. 15:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Svédország kicsi, nagyon sokan akarnak odavándorolni, tele van már bevándorlókkal, szóval nem várnak téged tárt karokkal.


Nekem szimpatikusak a svédek, sőt, tizenéves koromban még egy svédtanulós időszakom is volt, pár szóra még emlékszem is, de ha gyakorlati céljaid vannak vele, nem ajánlom a svédet. Puszta szerelemből nyugodtan tanulhatod persze, úgysincs haszontalan tudás.

2011. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de a németek nagyon jól beszélnek angolul, és aki már valaha is járt Németországban az tudja, hogy németül csak akkor fognak beszélgetni vele, ha külön szól nekik, ugyanis amint levágják, hogy valaki külföldi angolra váltanak, én 10ből 10 embernél ezt tapasztaltam.
2011. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és ezt hozzátenném,hogy jól tudok németül.
2011. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"amint levágják, hogy valaki külföldi angolra váltanak"


Így van.


Viszont azzal fognak üzletelni, és azt fogják munkahelyre felvenni, aki tud németül, és nem kell vele angolul beszélni. Ugyanis szívesen felvágnak az angoltudásukra, de az messze nem olyan tökéletes, mint képzelik.

2011. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!