Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha magántanulóként ugyanazok...

Lady Jesus kérdése:

Ha magántanulóként ugyanazok a jogaim érvényesek, mint egy nappali tagozatos diáknak, de nem kapom a családi pótlékot, akkor milyen feltétellel igényelhető újra a családi pótlék?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 3 éve magántanuló, de amióta megvan a papír, hogy az elméleti tárgyak fel vagyok mentve, nem kapjuk a családi pótlékot. Olvastam itt neten, hogy elvileg ugyanúgy járna, ha be vagyok jelentve bármilyen közintézménybe. Milyen papírokat kell megszereznem ahhoz, hogy igényelhessem a családi pótlékot, illetve van-e extra feltétel? Emellett igényelhetem-e az árvaellátást? Egyedüli gyerek vagyok, félárva lettem 8 évesen, és amióta magántanuló vagyok, szintén nem kapok árvaellátást sem. Ahogy olvastam, 23. életévem betöltéséig mindkettőt kapnom kéne, akár magántanuló vagyok, akár nem. Akkor ez most hogy van?
2011. szept. 1. 12:34
 1/1 anonim válasza:
Az árvaellátást 25 éves korodig kaphatod,akkor is ha magántanuló vagy,de csak indokolt estben(pl.betegség vagy szülés esetén).A családi pótlékra vonatkozó szabályokat nem ismerem,de azt biztosan tudom,hogy már 20 éves kor felett nem adják.
2011. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!