Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gimnáziumi érettségivel...

Gimnáziumi érettségivel lehetek majd rendőr?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos, iskolaválasztás előtt állok. Gimnáziumba szeretnék menni, mert még nem tudtam teljesen eldönteni hogy mi akarok lenni, de legjobban a rendőrség vonz. Tudom, hogy nem vagyok eléggé erős (fizikailag) hogy bekerülhessek egy rendőr suliba, és nem lennék 100%-ig biztos ebben a döntésben. Ha elvégzem a gimit, utána (vagy akár közben is) bekerülhetek egy rendőriskolába? Bármilyen lehetőség érdekelne
2009. nov. 2. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Budapesten létezik Rendőr Szakközépiskola, oda érettségivel mehetsz csak, anélkül nem. Szóval gimi után teljesen okés:) Onnan lehetsz járőr, bár tiszt nem. Egyébként addig még van időd erősödni.
2009. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a pár évben még rengetegett fog változni a tested.

Érettségi után simán mehetsz.

2009. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
lehet, h túlképzett leszel.
2009. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak Budapesten létezik ilyen suli, hanem az ország több pontján, és igen, érettségivel lehet bekerülni. Jelentkezhetsz szakközépbe is, ahol tiszthelyettesként végzel két év alatt, vagy jelentkezhetsz rendőrtisztire is Budapesten, ott pedig tisztként szerelsz fel. Nagy vonalakban ennyi.
2009. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

>Tudom, hogy nem vagyok eléggé erős (fizikailag) hogy bekerülhessek egy rendőr suliba, és nem lennék 100%-ig biztos ebben a döntésben.


De pl. nemcsak utcai rendőr lehetsz, hanem nyomozó meg sok más is.


>Ha elvégzem a gimit, utána (vagy akár közben is) bekerülhetek egy rendőriskolába?


Igen, mint írták, erre is mód van.

2009. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2009. nov. 2. 19:55
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Hehe, valszeg túlképzett leszel. Mesélt mamám ma egy politikusról, aki asztalos fószer volt, az apja is az volt. Most a parlamentben van és meg is hízott a szemét disznója.
2009. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, még sokat fogsz erősödni a gimi végéig. A felvételi nemáltalános iskolásoknak van kitalálva, hanem fiatal felnőtteknek.

Érettségi kell hozzá minendenképp, utána mehetsz rendőr szakközépbe (ez két éve), amit ha elvégzel tiszthelyettes leszel, ami általában járőri beosztást jelent. De mehetsz tisztire is pestre, ez 3 év és a végén tiszt leszel, lehetsz nyomozó, vizsgáló stb.

2009. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gimi közben nem mehetsz rendőr suliba ugyanis érettségi az egyik feltétele.HA jót akarsz magadnak,nekiállsz eszméletlen módon tanulni,meg edzel mint állat és a rendőrtisztire felvételizel.És akkor nem neked kell kimenni az utcára,hanem te küldöd ki őket.

A fizikai részben a futás(2000méter)nagyon húzós.De megtalálod a rendőrtiszti meg a szakközépiskolák honlapján is.VAgy menj el egy nyílt napra.Ott mindent megtudsz.

2009. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :-)
2009. nov. 5. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!