Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen középiskolába mehetnék...

Milyen középiskolába mehetnék tovább ha orvos szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8. osztályos gimnáziumba nem szeretnék menni azt ne kérdezzétek hogy miért, mert inkább nem mondanám el.


Még azt szeretném kérdezni hogy csak középiskolában van gólyatábor vagy gimnáziumba is?


2011. szept. 1. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Gólyatábor tudtommal csak fősuli és egyetem előtt van.

Ha orvos szeretnél lenni akkor mindenképpen olyan sulit válassz ami reálos. Emelt szinten tudod tanulni a bioszt és a kémiát meg ami még kell. Ha nem akarsz gimibe menni akkor sztem igencsak meg kell erőltetned magad mert egy erős gimire lesz szükséged ehhez. Vannak ilyen sulik amiket az egyetemek különböző karainak előkészítőjeként szoktak emlegetni. Nálunk is van 1 ilyen suli ahova ha jársz valószínűleg orvos vagy egészségügyis akarsz lenni. Ez erősen reálos suli.

2011. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig gimnázium lenne a legjobb, de ha nem ,akkor mindenképpen valami erős (esetleg egészségügyi, bár nem vagyok otthon ezekben) szakközepet válassz. De gondold meg, sokkal nehezebb lesz onnan bejutni, inkább menj egy jó gimibe, ott majd választhatod hogy emelt szinten tanuld a biológiát és a kémiát vagy fizikát (ezek kellenek az orvosira). Egy szakközépben nem biztos, hogy ezt megkapod, persze onnan is be lehet kerülni, de ha már most tudod mit szeretnél, miért nehezítenéd meg a dolgod?

Gimnáziumban is van gólyatábor (legalábbis azokban amiket én ismerek van). Amúgy a gimi is középiskola. :)

2011. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gimibe jártam és nem volt gólya tábor. A gimi pedig nem szakközép...
2011. szept. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem szakközépiskola, de a középiskola nem szakközepet jelent, hanem középfokú oktatási intézményt, amibe a gimnázium is beletartozik.

Amúgy én is gimis vagyok, nálunk volt gólyatábor, és az összes ismerősömnél is, szóval úgy látszik valamelyik suli tart, a másik meg nem. :)

2011. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Oké ezt a választ én is el tudom fogadni :D

De a gimit ne hívjuk középiskolának mert megtévesztő, nálunk ha vki azt mondja hogy középiskola akkor mindenki a szakközépre gondol.

2011. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg? De furcsa, nem is tudtam, nekem a középiskola mindkettőt jelenti, de akkor legközelebb nem használom, nehogy mások is félreértsenek. :)
2011. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!