Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félévenként tényleg 850ezer...

Félévenként tényleg 850ezer forintba kerül egy orvos képzése? (gondolok itt arra hogy ténylegesen ennyibe kerül, és nem raknak rá egy csomó hasznot? )

Figyelt kérdés
Az állam is ugyanennyit fizet, az egyetemeknek a támogatott helyekért? Ez azért merült fel bennem, mert az állam akarja most a tandíjakat megduplázni/triplázni, ergo neki beleszólása van ebbe, ami azt is jelentheti, hogy ténylegesen nem ennyibe kerül egy orvos képzése, hanem kevesebbe is akár. És ez az összes szakra vonatkozik, csak az orvosokat csesztetik mindig, hogy az állam fizet rájuk 10milliót 6 év alatt.
2011. okt. 17. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Maga az orvosképzés nem kerül ennyibe. Mégis mi kerülne rajta ennyibe? Persze, vannak elég drága mikroszkópok, de azt nem kell minden diáknak megvenni. Anatómián négy csoport boncol nálunk két évig EGY tetemet, szóval arra sem megy el olyan baromi sok pénz. Az a néhány steril tű, meg egyéb eszköz azért nem tesi ki félévente majdnem egy millát.

Azért ilyen drága, mert ebből tartják fent a klinikákat is.

Az, hogy az állam mennyit fizet az emberek után, azt egyébként nem tudom. De állítólag még a fizetős képzéseknek is egy jó részét az állam állja.

2011. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első két évben sanszos, hogy tényleg ennyibe kerül. Rengeteg oktató, eszköz, ezeket fenn kell tartani. Viszont később inkább a kutatás, klinikák fenntartására megy a pénz. No meg jól lehet vele zsarolni a rezidenseket.
2011. okt. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.Legalábbis ebből a pénzből keveset látunk.Sajnos nálunk minden ezer éves,meg szétesik a széktől kezdve a műszerekig.Nem kapcsolják be a bonctermekben a szagelszívót,mert spórolnak,és az egyetemen nem fűtenek rendesen.Mondjuk a tetem tényleg drága,de az csak 2 évig van.és minden csoportnak egy.Kémián ha már kicsit bonyolultabb a gyakorlat,egy egész csoportnak kell végezni,mert nincs több pénz.A felsőbb évesek meg aztán végképp nem kerülnek ennyibe,ők klinikákon vannak,náluk csak az oktatóikat kell kifizetni,ahogy más egyetemeken.
2011. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, hogy szinte csak azért ekkora összeg, hogy tudjanak még zsarolni is.. És még növelni akarják? vicc..
2011. okt. 20. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:

De nem sokan járnak orvosira

fizetősre (magyar nyelvű orvosira)

2018. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A külföldi hallgatóknak fizetős

a képzés (ami idegen nyelven

megy)

2018. aug. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!