Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnázium lenne a...

Melyik gimnázium lenne a legjobb a számomra?

Figyelt kérdés
4-5 tanuló vagy, heti 4-5 órában tanulok/tanultam angolt és majd az állatorvosira szeretnék menni. Ezen felül szeretnék magas fokon angolt tanulni és mellette 2. nyelvnek franciát vagy olaszt.
2011. szept. 2. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom válasz a Krúdy Gyula Gimnáziumot, annak is a biológia tagozatát, ott kiváló alapokat kaphatsz az állatorvosihoz, nyelvek közül viszont ha jól tudom, csak angol és német elérhető. Persze iskolán kívül is tanulhatod a felsorolt nyelveket. Vagy próbálkozz meg a Kölcsey Ferenccel, ott van kifejezetten francia, olasz, spanyol nyelvszak, bár az az oskola inkább humán beállítottságú.
2011. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy biosz szakos iskolába menj, vagy egy erős angol kéttanos (5 éves) gimnáziumba. Szerintem ezt kell eldöntened, és utána kéne sulit keresned. Hogy inkább nyelv, vagy inkább biosz. Szvsz inkább angol kéttan, "jobb helyeken" elég rendesen megtanítanak. (Ilyenbe járok.) Később (12-13-ban) meg mész biosz fakultációra, ha érted és megtanulod, simán meg lehet az állatorvosi. Nekem is felvették ismerősöm.

És ha érettségi évében kitalálod, hogy te mégsem oda akarsz menni, szerintem angollal többre mész, mint biosszal... Amúgy pesti vagy? Vagy hol mondjunk neked sulikat?

2011. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen pesti vagyok. A VI. kerületben lakok:)

Köszi a választ!:)

2011. szept. 6. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja azt kifelejtettem, hogy kéttan angolon a biosz is angolul van, és mivel az angolok lusták szavakat kitalálni, 80%-ban a latin neveket használják, ami az orvosin nem hátrány.
2011. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!