Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít hogy az ember melyik...

Számít hogy az ember melyik középiskolát választja?

Figyelt kérdés

Mindenképpen középiskolába szeretnék jelentkezni. Az átlagom 4.5 és 4.6 között mozog, bár rontottam mert 4.8 volt. Na mindegy a szüleim azt mondják h nem érdemes buszozni, sok időt az is elvesz, de a közelbe szeretnék menni max 20 km. A gyöngyösi Berzébe gondolkozom???? Ötlet Maradjak a hatvani Bajza Józsefnél v a gyöngyösi Berzénél??M

Vagy esetleg valami más??? Hatvani vok Köcceee pux.


2009. ápr. 20. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon is számít! De az is számít, hogy mennyi ideje van délután tanulni, hogy tud-e találkozni az osztálytársaival külön is.

A középiskolák rangsorában kellene összehasonlítanotok, hogy nagyon távol állnak-e egymástól? www.oki.hu

Kollégium?

2009. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket irtal, nem ismerem, igy altalanossagban irom le a velemenyemet.


Szerintem ilyen atlaggal erdemes gimnaziumba menni (persze majd jonnek a szakkozepesek, es jol lepontoznak :) ). Hogy melyik gimi, az lenyegeben mindegy, csak fontos, hogy tanulj jol (ha egyetemre akarsz menni).


Ha mar most van terved a jovore nezve, akkor erdemes tagozatos gimit keresni. Pl. ha a szinmuveszet erdekel, akkor en megjelolnek egy dramatagozatos sulit is, vagy ha orvos akarsz lenni, akkor biosz/kemia tagozatot, ha mernok, akkor matek/real tagozat es igy tovabb.


Ha azonban meg nincsenek ilyen terveid, akkor egy sima gimit javaslok, esetleg nyelvtagozatot (nem feltetlenul 0. evfolyamra gondolok itt), mert a nyelvtudas mindig jol jon.

2009. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szerintem menj a Berzébe. Én majdnem odamentem és naon jó!!!
2009. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köccee a válaszokat.:-) Minden gimibe van dráma tagozat???
2009. ápr. 20. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elöző nagyon jól összefoglalt mindent. Én is a gimnáziumot javasolom ilyen átlaggal. Igaz sokan azt mondják, hogy az a lényeg hogy jól tanulj, akárhol legyél DE egy nevesebb gimnáziumban sokkal jobb tanárok vannak(kevesebbet kell majd otthon tanulnod), sokkal értelmesebb emberekkel vagy körülvéve és még sorolhatnám.


Azért nagyon fontos az is, hogy mennyire van messze az a suli, ahova menni szeretnél, mert nem érdemes a fél napodat az utazásra fordítani. Nagyon el fogsz fáradni és alig jut majd erőd, időd tanulni, a szabadidőről nem is beszélve.


Dráma tagozat egyáltalán nincs minden iskolában. Itt érdemes körül nézni: [link]


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én minden nap buszozok fél órát oda fél órát vissza és sajnos nem is igazán jönnek sűrűn buszok, mert én szabolcs megyei vagyok a sulim meg hajdú biharban van. De akkor sem bántam meg pedig sokszor kellet órákat várni, hogy jöjjön a következő busz, de tudtam hogy ahol vagyok sokkal jobb mint ami 10 percre van tőlem. Én így választottam és ha előrről kezdeném akkor is így döntenék.

2009. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Én a Bajzába jártam! Imádtam ha teheted maradj!

2010. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia!!! Oda is akartam menni csakhogy november vegen(2009) kikoltoztunk Canadaba...ugyhogy itt Junior High School-ba jarok a D.S Mackenzie-be.....itt 9-ig vagy altalanos es 10 tol rendes high school-os....Pfhuuuu de utalom ezt az egeszet es mellette piszok nehez is...mivel...Nem tudom meg a nyelvet...Annyira mentem volna a Bajzaba...imadtam volna :):)
2010. jún. 14. 23:58
 9/10 anonim válasza:
hát nem lehet egyszerü neked most. Kitartást mindenhez! utolsó voltam
2010. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszi szepen :):):
2010. jún. 24. 02:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!