Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus szakrol atjelentkezhe...

Turizmus szakrol atjelentkezhetnek biologiaval vagy kemiaval kapcsolatos szakra? Akar egyetemen belul vagy egy masikra. Igy is kell biosz vagy mas erettsegi?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha a turizmus szakot turizmus-vendéglátás szakos közgazdászként érted, akkor szinte 0 az esély arra, hogy átkerülj a fent említett szakokra. Mivel ez közgazdász képzés (gazdaságtudományi kar, közgazdaságtudományi kar), a másik pedig természettudományi kar vagy orvosi, ezért a kettőnek vajmi kevés köze van egymáshoz.


Egyébként kevés egyetem van, amely mindkét képzést kínálja, de ilyen ügyben keresd fel a Debreceni Egyetemet, úgy tudom, ők mindkét képzést kínálják. Ott kérd a tanulmányi osztályt és megmondják, hogy lehetséges-e vagy sem.


Egyébként egyszerre több szakot is tanulhatsz ingyen, ha az első 1,5 évedben jelentkezel egy másik szakra és így tudod tanulni mindkettőt. Egyiken egyéni tanrendet kérsz, vagy kedvezményeset és akkor az egyiket úgy végzed, hogy nem kell órára járni, de vizsgáznod kell. Vagy levelezőn is viheted az egyik szakot, ahol csak bizonyos időszakokban van órád (pl. péntek és szombat; kéthetente, stb.)


Remélem, tudtam hasznos választ adni.


20/F

2011. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
újrafelvételi. és természetesen kell olyan érettségi, amit a szak megkövetel. vegyészként úgyse lenne semmi esélyed kémia érettségi nélkül (én is az vagyok).
2011. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Persze,hogy hasznos választ adtál! Köszönöm. :) Akkor úgy néz ki újra kell érettségiznem. Majd még eldöntöm, addig marad a turizmus.


Második: Köszönöm a választ! :)

2011. szept. 3. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!