Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológiával hol tudok továbbta...

Biológiával hol tudok továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Eddig orvos vagy gyógyszerész szerettem volna lenni, de kicsit meginogtam, félek, hogy nem bírnám azt a sok mindent, pláne a durva kémiát. Mit tudtok ajánlani? Lehetőleg olyan kéne, amivel külföldön is könnyen találok munkát és a fizetés sem olyan rossz. Egészségtudományi kar annyira nem játszik.
2011. okt. 20. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáírnék, hogy nem vagyok kimondottan reálos, inkább a humán dolgok felé húz a szívem, csak a biológia érdekel és szeretem is. Magyarból és angolból nagyon jó vagyok és mindkettőt imádom.
2011. okt. 20. 18:15
 2/7 .schwulbini. ***** válasza:
91%
magyar angol biosz = pszichológus !
2011. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát a pszichológia valóban passzolna ide, de sajnos engem az nem érdekel :S azért köszönöm a választ! (és azért a zöld is ment)
2011. okt. 21. 16:52
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
biológia tanárra gondoltál már? (pl. magyar biológia szakos tanárra ha van ilyen a főiskolán)
2011. okt. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
"Lehetőleg olyan kéne, amivel külföldön is könnyen találok munkát és a fizetés sem olyan rossz"
2011. okt. 24. 11:23
 6/7 anonim válasza:

Szia! Nekem is hasonló elképzeléseim voltak, nem telejsen tudom/tam hogy mivel szeretnék foglalkozni a jövőben, de a biosz lesz végül a befutó, és nagyon sokfelé lehet vele továbbmenni. Bsc képzés után lehet jelentkezni bmere (msc) egészségügyi mérnöknek, de ott sok a matek fizika, viszont itthon is jól ellehet vele helyezkedni,jó fizetéssel. Mehetsz tanárnak, msc-vel mehetsz szegeden neurológiára, nekem ez szimpi, kutatás, de nagyon kis részletekkel foglalkozhatsz, ami nagyon tuti, ha tudod mi érdekel. Plusz az agykutatásban szntem van jövő. Persze mehetsz mikrobiológiára meg egyéb hasonló nyalánkságokra, ezekkel inkább külföldön kutathatsz, meg phd-hetsz. Több ismerősöm is phdt külföldön csinálja, közben kutat, nagyon tuti fizuért. Ehhez persze nem árt ha szép eredményekkel végzel, és kutatásoknál nyomni kell majd publikációkat meg ilyenek. És elméletileg még képalkotó diagnosztika msc képzéseire is lehet jelentkezni biosz bsc diplomával, ezzel kórházakban ellehet helyezkedni kutatgatni, normál fizuért itthon is külföldön is. De én erre nem mennék, nem érdekelnek az emberek :D. [link]


És alapdiplomából midnenképpen hasznosabb, praktikusabb szntem a biosz mint orv. lab. kép. diag. anal. Pszichológusból szerintem nagyon sok van... plusz azzal külföldön akkor mész vmire ha anyanyelvi szinten beszélsz németül vagy angolul. Ha biosz bsc után lenyomod az orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikát msc-n azzal elm lehetsz még ilyen orvos látogatónak vagy minek is de ebben már nem vagyok biztos. Ha ilyesmi érdekel inkább gyógyszerésznek menny.

A biológia eléggé tág kérdés hogy azon belül mi érdekel, ha eddig orvosi volt, szntem ne rettenj meg a kémiától, első 1-2 év után állítólag nem olyan vészes. Plusz bárhova méssz, úgyis tanulni kell, és mindig kell olyat is ami amúgy rohadtul nem érdekel.

2011. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
eltén bioszból ökológia meg ilyesmik nagyon tutik, szegeden mikrobiológia, sejtbiológia, szien szerintem bármi, de állatorvosi miatt talán inkább állatok (?), debrecenről semmit sem tudok. Ha infóból jó vagy akkor pedig molekuláris bionika a tuti, van benne jövő is, pénz is, itthon is, külföldön is. Pécsre bioszra én nem mennék.
2011. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!