Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvehetem Neptunon azt a...

Felvehetem Neptunon azt a tárgyat is, amit nem az én szakomhoz írnak?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok turizmus-vendéglátás szakon,de beteltek a kurzusok arra a környezetgazdaságtan kurzusra,amit a turizmusosoknak írtak.Felvettem ugyanezt,de az van írva a kurzus kódjához,h Elmélet 2011/12/1 EE-GM/1, gondolom emberi erőforrások és gazdaság és menedzsmentes hallgatóknak?Vagy nem? Járhatok erre én is? :D
2011. szept. 5. 16:25
 1/6 reptoid ***** válasza:

Felvenni felveheted.

De:

1) még ha ugyanaz a tárgy tematikája, akkor is mást fogsz tanulni, mert egy másik tanár tartja, lesznek eltérések az eredeti tárgyaddal szemben

2) nem fogják első körben elfogadni neked, mint teljesített tárgyat, ehhez kreditmegfeleltetési kérelmet kell majd benyújtanod, így ha 75%-ban megegyezik a 2 tárgy, akkor elfogadhatják, mint teljesített kötelező tárgyat.

3) a legegyszerűbb megoldás: ha kötelező a tárgy, és mintatanterv szerint most kell felvenned, akkor írsz a tanárnak egy e-mailt, hogy legyen szíves bővíteni a kurzus létszámát, mert nem fértél be

2011. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha ugyanaz a tanár tartja?
2011. szept. 5. 17:02
 3/6 reptoid ***** válasza:

Akkor ugyanazt tanulod, de attól még a neptun ezt nem tudja. Ő csak annyit lát, hogy te nem teljesítetted a szakodnak való tárgyat. Emiatt következő félévben nem is tudsz majd ráépülő tárgyat felvenni (már ha van ilyen). Ha folyamatos egymásra épülés van ezzel a tárggyal a féléveken keresztül, akkor ez kapásból már csúszást eredményez.

A kreditmegfeleltetési eljárás ideje változó, csak imádkozni tudnál, hogy fogadják el, mire lesz tárgyfelvétel 2. félévre.

Őszintén, mibe kerül egy e-mailt ereszteni a tanárnak, hogy bővítse a kurzuslétszámot? Főleg egy előadásnál, ahol 400-an ültök bent.

2011. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Írtam már e-mailt a TOnak,de akkor megkeresem valahol a tanár e-mail címét is :)

Amúgy már holnaptól be kell járni az órákra (ma volt az évnyitó)?Ha én nem vettem fel még minden tárgyat,akkor minek menjek be?

Jaj és köszönöm a válaszokat!!!!

2011. szept. 5. 17:24
 5/6 reptoid ***** válasza:

Menj be mindenképp, mivel első órán mondják el, hogy mit fogtok csinálni a félév során. Mikor lesznek zh-k, mit kell tanulni, miből kell tanulni, mikor lehet zh-t pótolni stb.

Amúgy ha holnap kezdődik már rendesen az oktatás, akkor a tárgyfelvételnek le kellett volna zárulnia, ha nem, akkor sem az utolsó este kellene intézned a dolgokat.

Nézd meg a neptunban a tárgyaidat, hogy hol lesznek és mikor, azokat is, amelyeket nem tudtál felvenni, és menj be rájuk.

2011. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2011. szept. 5. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!