Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz a Corvinus Egyetemmel?...

Mi lesz a Corvinus Egyetemmel? Tényleg be akarják zárni? Vagy költségtérítésessé tenni?

Figyelt kérdés
De miért pont Magyarország egyik legjobb egyetemét? És fizetőssé tenni meg teljes hülyeség...lassan ott tatunk hogy csak a gazdagok gyerekei mehetnek egyetemre. Visszatérünk a régi kasztrendszerhez, vagy mi? Ezzel csak a színvonalat fogják rontani. Nem attól kellene megvonni az állami támogatást, a lehetőséget aki rendesen tanul, és bekerül ilyen jó egyetemre, hanem attól aki már ki tudja hanyadszorra bukik meg egy tizedrangú főiskolán. Na azokat kellene bezárni. Nem a Corvinust meg az ELTÉT fizetőssé tenni.Véleményeket és információkat várnék, mert erről nem esik szó nagyon sehol sem.
2011. okt. 5. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem zárják be.

Fizetőssé több okból teszik, egyik, hogy tandíjat nem lehet, mert azt éppen a jelenlegi kormány tiltatta be egy népszavazással (lelkesen támogatták, a jövőre nem gondoltak). Másik ok, hogy túl sok közgazdász van, ez egy módja a terelésnek.

Ennek a rendszernek csak szóban célja az egyenlő esélyek elve. Jól látod, itt más a cél. Mi (választók) akartuk, hogy így legyen.

Egyébként mindkét említett egyetemen van államilag támogatott képzés, csak egyre kevesebb szakirányban és egyre kisebb számban. Nem mai, hanem korábbi kampánycél volt, hogy diplomások országa legyünk, túl sokba kerül, és sok a munkanélküli diplomás is.

2011. okt. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs túl sok közgazdász..csak egyes fajtájából van sok, mégpedig a pénzügyesekből, hiszen ilyen szak minden egyetemen és főiskolán van...csakhogy pont az a bajom, hogy miért nem máshol szüntetik meg. És az is elég nagy baj, hogy minden egyetemen van mindenféle kar és szak.
2011. okt. 6. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazad van az eredeti felvetésben és a válaszban is, de ilyen (ez) a politika. A Corvinuson nyilván sok, a mai politikának nemtetsző ember van, ezt próbálták kiküszöbölni, de nem jött össze. A "minden egyetemen minden szak" is a züllesztés egy módja, a kizárólagosságra törő hatalom nem szereti, ha "értelmes" gócok vannak, fel kell hígítani.


Konkrétan ez ellen tenni, csak összefogással lehet, annak egyik első lépése a felvilágosítás, mi miért történik. Mondd mindenkinek, akinek fontosnak tartod.


Ha oda szeretnél bekerülni, konkrét információk érdekében a honlapot tanulmányozd, vagy menj be a tanulmányi osztályra, és kérj tőlük pontos adatokat.

2011. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elég buta az a megközelítés, hogy az értelmiségi gócokat akarnák kiirtani. Végeredményben lehet ilyen vonatkozása is, ám a Corvinusnál az alig csökkenő költséges ponthatárok alapján az derül ki, hogy még mindig nagyon jó befektetés oda járni, akár költségesen, tehát a piac életben tartja és továbbra is a szellemi elit megy oda. Ez nem mondható el a BGF-ről, ahol 240-re estek a ponthatárok, szóval oda tényleg akármilyen hülye mehetett, akinek volt pénze. Az állam gyakorlatilag azokat a szakokat támogatja jelenleg leginkább(eltekintve a mucsaröcsögei főiskolák képzéseitől), amely az állam számára hasznos tudású embereket képez ki, ám költségtérítés esetén nem lenne túl nagy a preferáltságuk. Ilyenek a termtudományos, műszaki szakok többsége. Egyébként a reformokkal nem a gazdasági képzéseseket szívatták meg leginkább, hanem azokat, akik belekezdenek egy nehéz képzésbe, mint mondjuk az orvosi vagy mérnökinfo, de idővel rájönnek, hogy nem ezt szeretnék / képtelenek elvégezni. Ők aláírják az elején a szerződést, és ha kilépnek vagy túl sokat csúsznak, többszázezres, esetleg milliós költségek hárulnak rájuk (az állami ösztöndíjuk összegének fele), pedig még értelmes végzettségük sincs. Aki pedig elvégzi és esetleg külföldre megy, kamattal megnövelt összeget kell kifizetnie (ez most tart azt hiszem olyan 10% körül).


A kormány tehát a tandíj bevezetése felé tett lépéseket, először a leginkább preferált szakoknál, mert azokból visszafolyik pénz az államkasszába, mind az költségtérítés kifizetése, mind a későbbi végzők relatíve könnyű munkába állása által.

2012. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és nagyon félre vagy tájékoztatva, ha azt hiszed, pont pénzügyes szak van mindenhol és hogy túlcsordulnak a végzettek. A legkeresettebb gazdasági képzés és keményen kell hajtani már az egyetemi évek alatt is. Gazdmen viszont tényleg sok helyen van.
2012. szept. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert Corvinus

h

i

t

!

2013. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!