Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem, hogy van ez az...

Egyetem, hogy van ez az egész? Mire kötelező bejárni? Elmélet vagy gyakorlat? És mi lesz, ha nem járok be a kötelezőre?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a legtöbb előadásra nem kötelező bejárni, csak akkor csinálnak katalógust, mikor 200emberből kb 30 van bent..de ez is változó, van olyan előadás ahol minden órán van, tanszékekként változik sajna..

gyakorlatra kötelező bemenni, általában 2 hiányzási lehetőség van, ha azt túllépted akkor a félév végén kell még beszámolnod, ez lehet szóban vagy akár beadandóban is, a tanár dönti el. de én ebben nem bíznék,nálunk nem igazán engedik a 'lógókat' vizsgázni


azt azért hozzátenném,hogy ez egyetemenként változik, Debrecenben így van:P

2011. szept. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
teljesen tanárfüggő. Van olyan akinél előadásra is kötelező bejárni, mert annyira felvetemült, hogy képes felolasni a névsort, és egyenként strigulázni mindenkit. Más tanárt meg az se érdekel , ha nem vagy ott gyakorlaton. Alapesetben a gyakorlat az amire kötelező bejárni, előadásra pedig te döntöd el, hogy mész e. (De mondom, igazából ez tanárfüggő, na meg a tantárgytól is függ, mert általában csak jobban meg lehet jegyezni, ha ott vagy és figyelsz) Ha nem jársz be kötelezőkre akkor pedig előbb-utóbb elvész a féléved, általában félévente 2-3 hiányzás megengedett a kötelezőkről.
2011. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is volt már olyan előadásom (még szabadon választható is, ami nem is a szakomhoz kapcsolódott), ahol volt katalógus, és olyan szemináriumom is, ahol volt pár ember, akik kb 3x voltak bent egész félévben. De alapvetően at előadás az, ami nem kötelező, de első órán úgyis elmondja a tanár, hogy mennyi hiányzást enged meg. Tapasztalatom szerint, ha többet hiányzol, akkor gondolkozás nélkül megbuktatnak, ill nem vizsgázhatsz, de lényeg, hogy újra kell csinálnod a kurzust.

De ahogy előttem mondták, tanárfüggő.

2011. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Igen, ahogy előttem is mondták, abszolút tanárfüggő. Nálunk olyan is volt, aki alap helyzetben elég engedékeny, jófej volt, sosem vezetett katalógust. Aztán amikor olyan mértékű lett a lógás, hogy 2-3 emberrel ültem ott az órán, akkor szépen bevezette és jópár ember került le ezért a névsorról. Harmadik hiányzás után kihúzta őket és közölte, hogy innentől kezdve nem is kell bejárni, mert fölösleges, ez a tárgy elúszott.


Volt olyan tanárom is, ahol 14 fő volt a keret, azonnal betelt felvételnél, de végül 2-en jártunk folyamatosan órára. Mi voltunk a kemény mag, így nekünk vizsga nélkül beírta az 5-öst, míg a többieket szivatta egy darabig utána. :)


Ki kell figyelni, hogy melyik tanár mire harap, mert van olyan aki nagyon komolyan veszi és van olyan aki sz*rik az egészre, csak zh-n és vizsgán teljesíts. Viszont azt mondom ha már buksz egy tárgyat, inkább adj esélyt magadnak és zh-n vagy vizsgán bukd el, mint kihiányozd magad!

2011. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorlat kötelező, előadás nem, de ajánlott. Igazából érdemes elmenni, azt a heti 20-25 órát ki lehet bírni. Középiskolában sokkal több óra van...
2011. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Ehhheee... akkor hogy van már most 34 órám és fakultatívakat még fel sem vettem? :) (egy másodikos egyetemista)

Egy tisztességes szakon, aki bejár órákra az azért nem jut haza délután kettőre, mint gimiben.

2011. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34 órád?? Nekem még 34 kreditem se volt, még akkor se, mikor kétszakos voltam. Hát hova jársz te?
2011. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13:57 nekem 21 órám van ;)
2011. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!