Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít az elvégzett...

Mennyire számít az elvégzett egyetem színvonala a későbbiekben?

Figyelt kérdés
pl egy BME, vagy Corvinus mennyivel ér többet, mint egy széchenyis győrben?
2011. okt. 28. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Rengeteget számít, nagyon sokat. Mind szakértelemben, mind presztízsben. Ezt mint bennfentes (HR-es) mondom neked.
2011. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szakmai tapasztalat, nyelvtudás többet ér, mint egy diploma. Külföldön meg teljesen mindegy...
2011. nov. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Persze, csakhogy mindenki pályakezdőként kezdi...
2011. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán a szakmai gyakorlat ellensúlyozza a "jobb" diplomát...
2011. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Talán. Csakhogy olyan rohadt világot élünk, hogy egy vállalat előbb vesz fel BME-s gyakornokot, mint széchenyist. Ez van.
2011. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor irány külföld. Ha van nyelvtudásod, egy külföldi szakmai gyakorlat aranyat érhet és már oda fogják pozicionálni a Széchenyist is, mint a BME-st.

Tapasztalat: NYME-s ismerősöm egy budapesti multinál (olajtársaság) vert meg sok-sok Corvinusost.

Személyes tapasztalat: tőzsdei-kereskedő cég: halomra vertem a sok BGF-est NYME-sként, Corvinusot matekban. 500-ból 20-ba kerültem be, ott estem ki.

Talán a külföldi cégeknél (multiknál) nem a diploma az első. Hazai vállalatoknál ez a tendencia erős.

2011. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: Széchenyist hamarabb vesznek fel az AUDI-hoz, mint BME-st.
2011. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

ismerek olyat, aki annak idején győrben tanult

szerintem mindegy, a szakmai kiválóság a lényeg

és a nyelvtudás mindent visz

2013. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyénfüggő, biztosan kikerülnek elfogult/sznob HR-esek, akik még mindig azt hiszik, hogy pl. a Corvinus a minden, de igazából csak a sznobok szeretik ezt hangoztatni. Nekem van ismerősöm, aki "kisebb" egyetemen végzett és most ugyanott dolgozik, ahol egy neves budapesti egyetemen végzett mérnök ismerősöm.
2015. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!