Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehézségi sorrendbe állítjátok...

Nehézségi sorrendbe állítjátok ezeket a gimnáziumokat?

Figyelt kérdés
Veres Pálné Gimnázium, Szent Margit Gimnázium, Fasori Gimnázium, Szent Angéla Gimnázium. Ha tudtok mesélhettek is,hogy milyenek ezek a gimik.
2011. szept. 9. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Fasori gimnázium

2. Szent Angéla gimnázium

2-3. Veres Pálné gimnázium

4. Szent Margit gimnázium


A veres pálnét nem nagyon ismerem, a többi gimiből viszont elég sok ismerősöm van, akik gyakran mesélnek iskoláikról, így egészen közelről mutatthatom be neked az említett gimiket.


A Fasori igazi versenyistálló, magas a követelmény, nehéz bejutni és bentmaradni, de a továbbtanulás nem kérdés ha ott érettségizel.


Az Angéla is egész magasszintű és talán még megfelelő képviselője azoknak az egyházi iskoláknak, amelyekben fontos az erkölcs, az esztétika, és képes megadni azt a pozitív hatású konzervatív tanítási rendszert, amely régen elengedhetetlen volt az iskolákban. Persze ez a nevelési módszer mélyen elmarad például a Piaristákkal szemben.

Tanulmányi szempontból szintén egészen jó helyet foglalhat el a kiemeledő iskolák között, ugyanis a tavaly érettségizett diákok 93%-a ment felsőoktatási képzésre,ebből 80%-a pedig államilag finanszírozott oktatásban részesül.


A Szent Margitot nem ajánlom. Fél évig diákja voltam és azt kell mondjam könnyűszívvel hagytam magam mögött. Az iskola régi hírnevéből él, mára már sajnos semmi sem maradt a kiváló tanárok és a kiváló diákok sokaságából. A pedagógusok sajnos olyan stílust engednek meg maguknak, amit egy diáknak sem szabadna, az órák nagyrésze fegyelmezéssel telik, a tananyagba pedig rémes lemaradásokkal küzködtünk.


Persze ez csupán egyféle látásmód. Nem akarok sem rosszabbnak, sem jobbnak minősíteni egy iskolát, saját és barátaim tapasztalataiból táplálkoztam, remélem sgítségedre szolglt, amit írtam.

2011. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.:) Egyébként a Szent Margit mennyire nehéz? Arról tudsz még kicsit mesélni. A tanárok jól magyaráznak?
2011. szept. 9. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!