Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Egyetemek hogyan számítják...

Kovács Pál kérdése:

Az Egyetemek hogyan számítják ki a felvételi ponthatárt?

Figyelt kérdés
Gondolom függ a jelentkezők számától, de még mitől függ? És pontosan hogyan számolják ki? Teszem azt, ha tudom a mostani jelentkezők számát, abból ki tudom számolni kb a felvételi ponthatárt? A PTE-ÁOK-ra jelentkeztem, tavaly 416 pont volt a határ és 1217-en jelentkeztek, akik közül 251-en jelölték ezt meg első helyen. Idén eddig 1561-en jelentkeztek, első helyen 389-en jelölték meg. Mire számíthatok a ponthatárral?
2009. ápr. 23. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
valami logaritmikus programmal
2009. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát kösz, ez informatív volt. Tudtok mondani ewgy becsült értéket?
2009. ápr. 23. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy működik a ponthatár számítása, hogy adott, mennyi embert vehetnek fel. Ott a lista aszerint sorbarakva, hogy kinek hány pontja van, leszámolják a lista tetejéről az adott mennyiségű embert. Aztán ahol vége van a keretlétszámnak, megnézik, annak az embernek hány pontja van, és akinek még alatta ugyanannyi, azokat felveszik és vége. Minél több jelentkező, annál magasabb ponthatár. Én a PTE-ÁOK-t most 430 körül tippelem. Nagyon kíváncsi vagyok, mennyit változnak a ponthatárok a tavalyihoz képest.
2009. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod kiszámolni, mert függ attól, hogy a jelentkezőknek konkrétan hány pontjuk van, és ezt te nem tudhatod meg.
2009. ápr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

pontosan. Amikor kijönnek a ponthatárok az már azt jelenti, hogy egy bonyolult adatbáziskezelő program gyakorlatilag már sorbaállítva kiadta az egyetemre felvetteket. Ugye figyelnie kell hogy minden ember oda jusson be amit a legmagasabb helyen megjelölt és már elég hozzá a pontja. És így szépen az összes embert bepakolja.

Egyébként ebben az esetleg logikus hogy valószínűleg emelkedni fog a ponthatár

2009. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!