Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest környékén élek,...

Budapest környékén élek, melyik főiskolát-egyetemet ajánlanátok, melyik szakkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg a 11. osztályba járok, történelemből szeretnék emelt szinten érettségizni, valamint szeretnék felsőfokú német, és középfokú angol nyelvvizsgát letenni, ennek ellenére a továbbtanulással most is tanácstalan vagyok. Budapesten élek, milyen egyetemi-főiskolai szakra érdemes ezekkel menni, ahol olyan szakmát tanulhatok, amivel el is tudok helyezkedni? Egyetlen dolgot zártam ki, a mérnöki irányzatot, mivel a fizikát ki nem állhatom, valamint a bölcsész-jogi téma is távol áll tőlem. A reál-humán tantárgyakkal teljesen közömbös vagyok, tanulmányi átlagom 4-4.5 között stagnál.


2011. szept. 16. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel szinte semmi érdemlegeset nem mondtál magadról, így lehetetlen tanácsot adni.
2011. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit mondjak még? Ha lenne konkrét érdeklődési köröm, nem tennék fel ide ilyen kérdéseket.
2011. szept. 16. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez esetben azt mondom neked, hogy ne menj egyetemre. Felesleges belevágni egy 3-5 éves tanulmányba, amelyről nem tudhatod, neked való-e. Nem tragédia, ha vársz néhány évet az egyetem előtt.
2011. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez így tényleg egy nagy semmi, ha semmi nem érdekel kb, akkor nem is lehet mit ajánlani.

Menj ennyi erővel plasztikai sebésznek, az jól keres...

2011. szept. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom neked, hogy menj el először egy OKJ-ra és utána döntsd el, hogy mit is akarsz kezdeni magaddal. Ingyen van és a támogatott féléveid sem pörögnek.


Nos igen kicsit nehéz eset vagy, hiszen nem sokat tudtunk meg rólad. Nekem most ami beugrott az a társadalomtudományi kar az ELTE-n. Egy gond van vele, hogy az ott lévő legtöbb (nem mindegyik) szakkal sajnos nem lehet elhelyezkedni :(


Közgazdaságtudományi kar? Elfogadják a törit és bőven van mik közül válogatni, az elhelyezkedési ráta is egész biztató. És rengeteg ilyen OKJ van pl marketing-és reklámügyintéző, vagy pénzügyi-számviteli ügyintéző, ott kipróbálod és, ha érdekel tovább mész ezzel, ha nem vissza írsz nekem :D

2011. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ELTE Társadalomtudományi Kart azért nem ajánlanám, mert valószínű felvennének jó jegyekkel (emelt érettségi+nyelvvizsga), de ha nem tudod mit akarsz vele kezdeni, nem tudod hasznosítani. Van ott egy csomó jó lehetőség, de csak akkor tudja az ember kihasználni, ha mind a 6 félévet azzal tölti, amiben majd dolgozni akar. Nagy szívfájdalom lenne diplomával a kezedben ráébredni, hogy pont azt nem tudtad megtanulni, amire szükséged lett volna. Bár az a baj, hogy a történelem, a jog, a matek mindegyik képzéshez kell - ezt pedig a kérdező nem szereti.
2011. nov. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!