Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolások, ti hogyan tanulto...

Főiskolások, ti hogyan tanultok, a vizsga előtt vagy folyamatosan?

Figyelt kérdés
Ha vizsga előtt tanulok az úgy rengeteg de ha már most elkezdem akkor december közepéig elfelejtem. Ti hogyan csináljátok? Köszönöm előre is a válaszokat!:)
2011. szept. 28. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy gimiben is anno, úgy az egyetemen is óráról órára tanulok. Gimiben is érettségi előtt átnéztem az összes tételt, az ugye 4 éves anyag és mégse volt sok, emlékeztem is a nagy részére régebbről. Egyetemen csak kb. 10 hetes anyag kell a vizsgákra, ugyanezzel a módszerrel tanulok.
2011. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úgy veszem fel a vizsgákat hogy heti egyet és akkor előtte 4-5 napot folyamatosan tanulok rá. ha ZH van, akkor kb éjjel-nappal, mert ugye azok egy időpontban szoktak lenni, amúgy ez így nekem hatékony, mert 5,4 az átlagom, másodéves vagyok KJF turizmus
2011. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanulni vizsga előtt tanulj, viszont nem árt folyamatosan átolvasni az anyagot a félév során, hidd el, sok minden vissza fog jönni és ha nem idegen az anyag, könnyebb a tanulás. Vizsga előtt meg szisztematikusan átrágni az egészet :)


egy végzős diák

2011. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

minden órára átnézni az előző óra anyagát eléggé hasznos. egyrészt ha olyan szakon vagy, akkor érted is h miről van szó :) másrészt meg könnyebb lesz vizsgára tanulni.

és ezt csinálod, akkor vizsga előtt már sokkal könnyebb lesz megtanulni, még ha nagy a mennyisége is az anyagnak.

2011. szept. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért megnézném hogy tanul meg vki pár nap/hét alatt 1000 oldal patológiát, ha előtte bele sem nézett az anyagba... Vagy anat szigorlat előtt kb. 2000 oldalt:D

Vannak tárgyak, amikre muszáj folyamatosan tanulni.

De van olyan is, amit elég vizsga előtt átnézni.

2011. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"de ha már most elkezdem akkor december közepéig elfelejtem."


Nem magolni kell, hanem érteni, és megtanulni.

Remélem, nem orvosi szakon vagy!


Milyen lenne már, ha csak a vizsgára tanulnál, aztán orvosként ott állnál a beteg mellett úgy, hogy fin.god sincs, mi a teendő?!

2011. szept. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógus szakon vagyok, olyan tárgyakra gondoltam mint pl a filozófia ami eléggé magolós és nem látom szükségét ahhoz hogy a gyerekekkel tudjak foglalkozni. Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 30. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!