Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a haza...

Mi a véleményetek a haza nyelvoktatásról általánosságban, illetve nemzetközi viszonylatban?

Figyelt kérdés
Miben jó? Miben rossz? Mik a személyes tapasztalatok? Mit hallotok másoktól? Lehet valamin javítani? Ha, igen, hogyan?
2011. szept. 28. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én a saját tapasztalataimat írom le, mint diák. Hát először is a legnagyobb probléma, ami mindig is zavart, hogy a tanárok a nyelvtanra helyezik a hangsúlyt, nem pedig a gyakorlati alkalmazásra, kommunikációra. Na most pl az angol nyelvtant azt kb 2 óra alatt el lehet magyarázni, de mi legalább 3 évig csak azzal foglalkoztunk. Nem véletlenül volt, hogy a csoportomban senki nem tudott beszélni angolul 4 év tanulás után sem, mert csak a nyelvtant nyomatták állandóan. A legtöbb tanár pedig meg sem szólal az adott nyelven, mindig magyarul dumál. Hát ezzel végképp nem lehet a kedves diákot a nyelvre szoktatni. Plusz azt is hibának tartom, hogy a legtöbb nyelvtanár még nem is járt az adott nyelv országában. Legalábbis nekem volt ilyen angol tanárom, aki soha nem járt se Angliában vagy az USA-ban, ami nem is lenne gond, de olyan rémes akcentusa volt, hogy bűn lett volna eltanulni tőle.


Tehát általánosságban a magyar nyelvoktatás nagyon rossz. Valamiért eleve nincs meg a megfelelő motiváció a diákok részéről sem. Én speciel azt utáltam, amikor szódogákat kellett írnom, mert én szavakat nem tudok tanulni, ha a fejem tetejére állok akkor sem. Én mindig gyakorlatban sajátítottam el az adott szókincset, de órán mindig csak nyelvtanoztunk, meg írtunk egy szódogát, soha nem beszélgettünk angolul, nem volt szituációs feladat, semmi. A csoportban én vagyok az egyetlen azóta akinek érettségije és nyelvvizsgája van, és rajtam kívül még egy lány volt, aki szintén folytatja azóta is az angol nyelvtanulást. A többieknek semmijük sincs és meg sem tudnak a szólalni. Egy ilyen volt csoporttársam most engem kért meg, hogy korrepetáljam, mert orvosira kell neki az angol szaknyelv, viszont még az alapokat sem tudja. Nekem szerencsém volt, mert az angolt felvettem fakultációnak, éjjel nappal Gossip girlt néztem angolul, plusz meg is akartam tanulni :)

2011. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a velős kifejtést. :)
2011. szept. 28. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:
A magyar nyelvoktatás nagy általánosságban nem jó. Ritka, hogy olyan nyelvtanára legyen valakinek mint a lányoméknak. A nyelvtant roppant egyszerű módon magyarázta el nekik. Olyan erős alapjuk van, hogy már többen úgy menetek gimnáziumba, hogy megvolt a középfokú nyelvvizsgájuk. Órára behozta a brit barátját mondván,"hogy na gyerekek, lehet beszélgetni"! Hobbija az utazás volt így tudta, hogy mit beszél. Kb. 25 különböző amerikai államban járt már. Azért megemlíteném, hogy amikor Angliában volt nyelviskolában akkor az ottani nyelvtanár azt mondta nekik, hogy szégyelli magát. Mégpedig azért mert ők jobban beszélik a második nyelvet amit tanulnak/jelen esetben az angolt/ mint az angol gyerekek az általuk választott második nyelvet. Csak hát ugye ők elvannak az angoljukkal még akkor is ha nem beszélnek nyelveket. Mi meg ugye a magyarral még a reptérig sem jutunk el. Az is érdekes volt amit mesélt a nyelviskolában lévő külföldiekről. Pl: a spanyolok nagyon gyengék voltak, a franciák kiejtése borzasztó, az oroszok meg verték őket annyira jók. De az ő általános stílusukról most nem beszélnék. Elég ha annyit mondok, hogy balkániak.
2011. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!