Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen korán kell elkezdeni...

Milyen korán kell elkezdeni készülni az érettségire?

Figyelt kérdés
Nyilván arra volnék kíváncsi, hogy a SIKERES érettségihez -szerintetek- milyen korán kell, érdemes elkezdeni tanulni. A sikeres alatt olyat értek, amivel egyetemre már be lehet jutni.
2011. okt. 1. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy 4 évvel előtte, és ezt nem szórakozásból írom. Nagyon meghatározó, hogy az elmúlt 3 illetve a következő 1 (fél) éved milyen. Ha rendesen tanultál, jó iskolában vagy, akkor nem több egy nagy rendszerezéstől. Ha lövésed sincs arról, hogy mit vettetek 9.-ben pl., akkor illik rászánni egy pár hónapot, viszont ha viszonylag képben vagy, akkor külön tanulni nem nagyon kell.

Az oh honlapján fent vannak a korábbi érettségik. Nézd meg, hogy hány darab van egy tantárgyból fent, és annyi hétvégével hamarabb kezd el őket megcsinálni, bár jobb ha még egy pár héttel hamarabb kezded. Így egy hétvégére jut egy érettségi plusz a végén pár hét pihenni, vagy éppen jobban ráhajtani. Ahogy csinálod őket úgyis látni fogod, hogy melyik részek nem mennek annyira, azokra jobban rágyúrsz. Ha azért figyeltél órán az elmúlt 3 évben, akkor ennyinek bőven elégnek kell lennie.

2011. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még csak most kezdtem a 10. osztályt, szóval még időben vagyok (az írásodból következtetve gondolom azt hitted, hogy végzős vagyok :P). Egyébként köszönöm szépen a választ!
2011. okt. 1. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!