Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a kollégium előnyei és...

Mik a kollégium előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Abszolút előny:

- olcsó (olcsóbb, mint egy albérlet). Ha albérletbe mész, ahol többen megosztjátok a kiadásokat, az ugyan lehet olcsó, de akkor az megint kolesz feeling.


Valaki szerint hátrány, míg másokat nem érdekel:

- közös vizesblokk (wc, zuhanyzó)

- korlátozott magánélet

- idegenekhez kell alkalmazkodni


Csak néhány kollégiumban létező hátrány:

- Rossz higiénia

- Túl szigorú házirend

- Nem megfelelő biztonsági (pl lopás) védelem.

2011. okt. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem éltem koliban, de barátnőm igen és én is gyakran jártam fel hozzájuk, úgyhogy van egy kialakult véleményem a dologról.

Hátrány:

Ők 6-an osztották meg a szobájukat, esély nem volt arra, hogy mondjuk hangosan tanulj (pedig valaki csak így tud) és irtó zavaró volt ,ha valaki hajnalban támolygott haza (ott lehetett) és felzargatott mindenkit.

Aztán, amit az első válaszoló is írt, hogy közös vizesblokk, tehát WC, zuhanyzó. Nem akarok a részletekbe merülni, de el lehet képzelni, milyen érzés lehet egy ilyen "nyitott" mellékhelyiségben nagywécézni.

És persze, nem biztos, hogy van lehetőség kimosni a ruhádat. Bnőméknél nem volt mosógép vagy hasonló, összemocskoltad, akkor viszed haza (ez persze akkor cinkes, ha hoztál egy hétre ruhát és úgy koszos, nem biztos, hogy lesz mit felvenned)


Előny:

Mindenképpen a társaság. Egy kollégista előbb ismeri meg az embereket, hamarabb tud meg mindent és megkérhetsz egy idősebbet, hogy este magyarázzon el valamit, amit nem értesz :)

2011. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Nemes Nagy Ágnesbe vagyok Fehérváron.

Elöny:

-jó a közösség, nincsenek unalmas esték

-sokkal jobban tanulsz mintha otthon lennél

-segítenek tanulásba

-vannak szakkörök, és igényelhetsz korrepetálást is

-szerveznek programokat

-lehet menni kirándulni, túrázni, kiállításra menni

-igényelhetsz színház bérletet is

-sok vetélkedő van az emeletek között

-inditanak versenyeken

stb.

Hátrány:

-nem sokszor van finom kaja

-kevés kimenő van, mondjuk nekünk még kevesebb mert én olyan suliba járok h sok órám van, ja ez városi kollesz(h7,k7,sz7,cs8,p8)

-köcsögök a tanárok és lekezelőek első nap azt hiszik h te már mindent tudsz

-takarítanunk kell minden reggel (mondjuk ez annyira nem rossz csak általában összeveszünk rajta)

-nagyon beosztott az időd, de ez se rossz mert legalább hozzászoksz egy rendszerhez arra meg később úgyis szükséged lesz


Egyébként azt mondják h első 2 hónap nagyon rossz. Nekem ez inkább csak másfél hónap után jött elő, de akkor annyira h sirtam h nem akarok visszamenni. De egyébként nagyon jó. Nekem szobatársaim osztálytársaim és egészen jól kijövünk,eddig csak egyszer vesztünk össze komolyabban. Tízkor van takarodó. Villanyt lekapcsoljuk és egy ágyba fekszünk hárman és hülyéskedünk. Az egészbe kb ez a legjobb. Négy személyes szobák, de csak 3 vagyunk, 2 emeletes ágy és a nyolcadik emeleten. Úristen nagyon sok pozítivumot és negatívumot tudnék még mesélni, de nem tudom h melyik koleszba mész ha vmit tudni akarsz írhatsz nyugottan :D

2011. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!