Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amikor elsöbe ment a gyermeket...

Amikor elsöbe ment a gyermeket tudott már irni?

Figyelt kérdés
vagy esetleg olvasni?vagy ott tanult meg?
2009. ápr. 28. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém most megy, de szerencsére írni nem tud, csak a nevét. Szándékosan nem akartam megtanítani, pedig szerette volna. Azonban szerintem ebből sokkal több problémája származhat mint előnye. Előnye maximum a szülőnek lehet, hogy neki "bizony TUD írni a gyereke, milyen okos". Olvasni se tud, csak néhány dolgot.
2009. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A nevét olvasni és írni már tudta :)
2009. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudott se irni, se olvasni.
2009. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

Hello.

Igaz nem a gyerekemről van szó, hanem rólam... egyenlőre csak így tudok hozzászólni a témához. Én megtanultam óvodás koromban olvasni. Sajnos elfoglaltak voltak szüleim, (legalábbis a számomra...) és nem olvastak elég mesét, bár lehet nekem volt túl nagy az elvárásom. :) Ebből az lett, hogy amikor ráértek, kérdezgettem a könyvben, hogy mi milyen betű, és megtanultam úgymond magamtól olvasni. Írni nem tudtam, csak a nevem, de úgy érzem, annak volt előnye, hogy olvasni tudtam. Főleg, hogy rengeteg gyerek küszködött olvasási nehézségekkel.

2009. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az en fiam mar olvasott 5 evesen, irni csam nyomtatott betuvel tudott.
2009. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%

Szeptemberben megy iskolába a fiam, s csak a nevét tudja leírni, persze azt is nyomtatott nagybetűvel. Illetve a google-be be tudja írni a kedvenc játékai nevét :))

Remélem, ez így is marad (mármint a nem tudás) az iskoláig.

2009. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak magamról tudok nyilatkozni, olvasni tudtam, írni nyomtatottal, folyóírást az iskolában tanultam meg (dőlt betűs írást tanultunk ráadásul, azzal volt nehézségem, mert balkezes vagyok), egyébként nem volt hátránya, hogy tudtam olvasni és már ismertem a betűket. Gyerekként is kíváncsi voltam, most is él bennem egy természetes kíváncsiság, ami sokszor segített már ki.
2009. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
én ennyi idős koromban a nevemet tudtam leírni csak, azt is nyomtatott betűvel, viszont felismertem Mátyás király címerét meg még 1-2-őt :)
2009. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Tudtam olvasni és írni is folyóírással. Kíváncsi gyerek voltam. Később ennek nem éreztem hátrányát.
2009. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Én csak a nevemet tudtam nyomtatottan leírni, olvasni nem tudtam, pedig az egyik óvónéni is meg akart tanítani. Viszont az iskolában gyorsan megtanultam olvasni, azóta is nagyon szeretem. A párom már tudott, azt hiszem 4 éves kora körül tanult meg olvasni. Azt nem tudom, hogy írni tudott-e, de szereintem igen, mert ha valami érdekli, azt nagyon gyorsan memorizálja, nem ok nélkül beszél három nyelven.

Én biztosan megtanítom legalább olvasni majd a gyerekemet, szerintem csak előnye lehet belőle.

2009. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!