Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha két gimit jelölök meg, és...

Ha két gimit jelölök meg, és mindkettőbe felvesznek, akkor választhatok, hogy melyikbe akarok menni, vagy automatikusan az elsőbe kerülök?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondja, hogyha az első iskolába felvesznek, akkor nem választhatok már, valaki meg azt, hogy választhatok, persze.

Úgy tudom, hogy az iskolák nem tudják, hányadiknak jelölöd meg őket, így nem is ragadhatok le az első helynél.

Hogy is van ez?


2009. nov. 29. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem is tudják hogy hányadiknak jelölöd be őket, de a legelsőbe vesznek fel. Nekem például tavaly 2 iskolából amiket 2.nak és 3.nak jelöltem be, az a levél jött hogy sajnálattal közlik hogy helyhiány miatt nem jutottam be. De az elsőbe felvettek, ebből is látszik hogy nem tudják.
2009. nov. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem választhatsz, ezt központilag intézik, mégcsak nem is az iskolák. Az iskolák nem felvesznek illetve nem vesznek fel a saját hatáskörükben, hanem sorbaálítják a jelentkezőket, és ezt egy központban kivariálják, lehetőség szerint úgy, hogy az elsőnek megjelöltbe bekerülj.
2009. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nem valaszthatsz... mindig az elsobe jutsz be... nekunk kotelezoen 10et kelett megjelolni es ha az elsobe bejutottal akkor mar nem valaszthattal...
2010. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!