Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova jársz / jártál gimnáziumb...

Hova jársz / jártál gimnáziumba? Mik a tapasztalataid? Tudsz javasolni jó kéttannyelvű gimiket Köszi. :D

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a :

Szent László Gimnázium.

Egerbe a:

Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium.

2011. okt. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a Balatonalmádi Magyar-Angol Tannyelvű Gimnáziumba jártam.

[link]

Igazából csak ajánlani tudom, ha valaki humán beállítottságú, akkor ez a hely neki egy szellemi aranybánya, de a többi tárgy oktatása sincs elhanyagolva, a matekoktatás nagyon erős, én úgy írtam 93%-os közép matek érettségit angol nyelven, hogy sohasem voltam jobb hármasnál a suliban. A biológia és a kémiaoktatás szintén erős, az egyetlen probléma az, hogy a humán tárgyak túl nagy követelményei miatt ezek otthoni tanulására kevesebb idő marad.

Összességében az iskola elvégzésével szinte biztosan kezedbe kerül egy felsőfokú angol, de voltak olyanok is akiknek a német felsőfok is meglett. Továbbá az évfolyamtársaim közül sokan mentek a BME-re, Corvinusra, ELTE-re, és a vidéki egyetemek színvonalasabb szakjaira.

2011. okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dorka=) válasza:
100%

Szentes: Horváth Mihály Gimnázium

[link]

2011. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de jók vagytok :DD egyik nővérem a DLSB-be járt, másik a HMG-be. :DD
2011. okt. 18. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Budapesten:

Szent László Gimnázium

Xantus János Két Tannyelvű Gimnázium és Szakközépiskola

Karinthy Frigyes Két Tannyelvű Gimnázium


Hirtelen ennyi jutott eszembe Budapestről...

2011. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
kölcsey, itt jó a francia kéttannyelvű
2011. okt. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Barcson a Széchényi Ferenc Gimiben van angol és német is.

Onnan mindenki továbbtanul, felsőfokút szereznek sokan.

Ha tanulsz és betartod, amit a tanárok mondanak, akkor egyenesen továbbjutsz. Emellett a suliban a kéttannyelvűs osztálynak van a legjobb tanulmányi átlaga, rengeteg helyre lehet menni cserediák kapcsolattal. Vidéki iskola, de nagyon jó.

2013. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!