Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számíthatok kezdő mérnökk...

Mire számíthatok kezdő mérnökként egy multinál, pl. : Bosch?

Figyelt kérdés

Nemsokára mérnök leszek (BSc-szint), de úgy érzem semmit sem tudok. A füzeteim nélkül nem érek semmit. Van két középfokú nyelvvizsgám ebből az egyik angol, amit nagyon szeretek és mindig olvasgatok, használom aktívan. Műszaki angolt is tanultam elég sokáig, de idő hiányában már nem tudok neki futni a felsőfokúnak.

Állítólag az állásinterjúkon gyakran átváltanak angolra, ez nem okozna gondot. Azért emeltem ki az idegennyelvet, hogy jó nyelvtudással el tudom-e magam adni? :S Ellenben félek a szakmai jellegű tesztektől, kérdésektől. Ha egy mérnökgárda elkezd szakami jelleggel faggatni, ó jaj.

Mire lehet számítani? Arra gondolok, hogy egyrészt nem vagyok egyedüli eset aki magológépként kerül oda és ezt jól tudják, azonban majd ők megtanítanak arra amit náluk tudni kell.

Vagy, azt mondják köszönik szépen nem kérnek belőlem. :S

Gondolom először csak gyakornok lehetnék, aztán ha kikupálódok akkor kapok teljes értékű állást.

Minden műszaki jellegű pályakezdő tapasztalata érdekel, illetve olyan illetékeseké, akik a kiválasztásban részt vesznek.


2011. okt. 14. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali


Szerintem nem kell félni tőle hiszen ,ha tényleg tanultál akkor tudod a dolgokat. Azt meg ,hogy "nem vagyok egyedüli eset aki magológépként kerül oda és ezt jól tudják" Ne így érezd ,hanem úgy ,hogy készülj fel előre a kérdésre:"Miért önt válasszuk? Miért különbözik a többiektől?" Hogyha erre jó választ találsz akkor nyert ügyed van ,de ezt persze nehéz megmondani ,hogy mi is a helyes válasz mert a felvételistől függ a dolog.Itt hagy jegyezzem meg ,hogyha visszahívtak akkor valószínűleg nem kíváncsiak a mérnöki tudásodra itt már csak magadat kell eladd és nem a tudásod. A tudásod papíron ott van ,hogy x jeggyel végeztél itt meg itt.


SOK SIKERT!

2011. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

MIért hol végeztél h ennyire félsz?



Ők szerintem jól tudják, hogy hol mit tanítanak milyen szinten.

2011. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
persze be fognak dobni szakmai kérdéseket is azokra úgy válazsolj, hogy gondold is át előtte mit mondassz inkább ne mondj semmit minthogy hülyeséget mondj.
2011. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ebben a félévben fejezem be a tanulmányaim, Pesten tanulok. De ez nem azt jelenti, hogy jó lennék. Kettes-hármasaim vannak és igazi elhivatást sem érzek, csak csináltam, mert arra gondoltam, hogy a műszaki területtel talán még jobban lehet boldogulni manapság.


Igen, inkább nem mondanék semmit a kérdésekre amiket bizonytalanul vagy nem tudok. Nem improvizálnék.

Gondolom egy ilyen cégen belül vannak oktatások, nemde?

Melyik nehezebb egy felvételnél, átjutni a HR-eseken, vagy megfelelni a mérnökgárdának? A szakmai felmérés történhet írásban és/vagy szóban is?

2011. okt. 16. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire érdekel menj el próba állásinterjúra. Na aggódj a jegyeid miatt Ha BME re vagy ÓE-re jársz akkor azok elismert jó sulik amelyeknél nem a jegy számít hanem hogy átmentél.. Míg vidéken az oktatók nem olyan felkészültek meg elég sok mindenkit átengednek....Szerintem a nyelvtudás nagyon fontos.


Nagy okosságot nem tudok mondani mivel még én is tanulok.


Esetleg indíts egy másik kérdést az üzlet és fizetés/karrier topikban


Amúgy ha felvesznek már az elején is teljes értékű mérnök elszel, de egy ekkora multinál a mérnökök közt is van fizetés (megnevezésben is meg fizetésben). a kezdőket nemtudom hogy hivják de kb 1-2 év alatt illik elmozdulni erről a következő szintre aminek szintén elfelejtettem a nevét afelett meg a senior van.

2011. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én mindig a gyakornok szót hallom, ő bizonyára az aki nem teljesértékű, csak tea és kávégép, ilyen lehetek végzés előtt? De ha már elvégeztem akkor teljesértékűként alkalmaznak csak fizetésbeli különbségek vannak, ami teljesen érthető.

Érdekel a vállalati kultúra, például egy mérnök lehet 22 évesen is valaki és 65 évesen is. Tegeződések, magázódások vannak-e. Tréningek, képzések?

Egyszóval bármi érdekel ami pályakezdéssel műszaki területtel függ össze. Végtelen sok választ várok. :-)

2011. okt. 16. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!