Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakközépiskola tényleg...

Egy szakközépiskola tényleg törvényszerűen gyengébb egy gimnáziumnál? Ha igen, mennyivel?

Figyelt kérdés
Csak mert anyu mindig az ellenkezőjét hangoztatja, de már annyian vágták a fejemhez, hogy nem tudom, mit gondoljak.
2011. okt. 18. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan igen, a legtöbb gimnázium erősebb a legtöbb szakközépiskolánál. De természetesen kivételek lehetnek és vannak is.
2011. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké, megnyugodtam. Kösz a választ!:D
2011. okt. 18. 18:25
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem! A gimnázium csak alapműveltséget ad, a szakközép is, de mellette felkészít egy szakmára/szakmacsoportra. Értelemszerűen a szakmai ismeretek valamennyire az általános tanulmányok rovására mennek, de rengeteg szakmában szükség van elkezdeni a szakirányú oktatást középiskolában. Sok egyetemi szak is van, ahova ha gimiből mész, eleve elkaszáltad magad.
2011. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Második: mondj már néhány ilyen szakot légy szíves!
2011. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Például szinte az ÖSSZES műszaki, a vendéglátó és kereskedelmi, stb, stb...
2011. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Au, ezt kár volt. Műszakira jártam.

Semmivel nem szórtak ki több gimnazistát, mint szakközépiskolást, sőt.. szakközépből az embernek valóban előnye van úgy két tárgynál. De nyolcnál meg hátránya, így még mindig nehezebb a dolguk.

2011. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
az esetek 95%-ában a gimnázium jobb. de ellenpéldának ott vagy a vegyészeti szakközép. ha onnan mész vegyészmérnöknek akkor jobbak az esélyeid (én is vegyészmérnök hallgató vagyok, így tapasztalatból mondom).
2011. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Én meg villamos hallgató vagyok. Nálunk elsőnek kihullott a gimisek több mint fele. A maradék csak rengeteg szorgalommal maradt bent. És csak szenvednek, nem igazán értik a dolgokat, leginkább csak magolnak. Műszaki középsulisok egész jól megvagyunk. És kb ugyan ezt látom a gépészeknél is... Hidd el legtöbbször nagy előnyt jelent a szakirányos előképzettség.
2011. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Azért ennyire durván ne általánosítsunk már.

Én meg gépészmérök hallgató vagyok, és exgimazista. Igen, a szakközepeseknek van előnyük néhány tárgynál, de azt ne mondja senki, hogy a heti pár plussz óra a szakközépben behozhatatlan előnyt jelent.

Írják bele akkor a diplomába, hogy gimnazista voltam és ezért teljességgel alkalmatlan vagyok mérnöknek.

2011. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Csak leírtam a tapasztalataimat, amivel minden nap szembesülnöm kell. Inkább az a durva általánosítás, hogy egy gimnázium mindig minden téren veri a középiskolát. Be kell látni, hogy nem igaz. És nem mondtam azt sem, hogy a szakközép behozhatatlan előnyt jelent a műszaki pályán. De azt azért lássuk be, hogy heti 6-8 óra szakmai tantárgy 4 éven keresztül azért mégis hatalmas előnyt jelent. Ezt ostobaság lenne tagadni.
2011. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!