Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lány létemre szeretem a...

Lány létemre szeretem a matekot, földrajzot, fizikát és a többi reál tantárgyat is és ebben szeretnék elhelyezkedni, de úgy hallottam ezek inkább fiúknak valóak, szóval nekik több esélyük van a munkára és ilyesmik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nőként is lehetsz sikeres a szakmádban ha tényleg jó vagy. Az egyetemen is észreveszik a tanárok ki jó, ki akar tényleg ez vagy az lenni és fognak tudni segíteni.

Rengeteg felé tudsz menni ezekkel a tárgyakkal, nagyon tág a kör. A tudóstól, kutatótól a tanáron át annyi minden lehetsz ezekből a tárgyakból.. Kicsit böngéssz a felvi.hu-n milyen szakok vannak az egyetemeken, olvasd el a hozzájuk tartozó szakleírást, így kicsit jobban megismerheted melyik szak mit is takar pontosan, mit ad, mik a követelmények hozzá...

Ezután pedig a legszebb dicsőség nőként győzni a férfiak felett :D csak akarni kell és bízni magadban!

2011. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Kevés lány van a fizikus gólyák között, szóval gyere :D

De ha inkább akarsz fodrászkodni vagy valami "gagyi" műkörmös vagy mittomén milyen szépségszalonos szakmát tanulni mert az lányos akkor is hajrá :D

2011. okt. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Azért sikeresebbek ilyen területen a fiúk, mert a lányok inkább humán beállítottságúak. A legtöbbnek a reáltudományok emészthetetlenek. Viszont, ha lány létedre ez érdekel, akkor hajrá!


"Ezután pedig a legszebb dicsőség nőként győzni a férfiak felett :D"

Ez egy kicsit erős volt... Attól, hogy valaki megüti az elfogadható szintet, még nem győzelem. Majd ha több nő lesz a reáltudományok mestere mint férfi, akkor beszélhetsz valami féle győzelemről. :D Addig csak messziről szagoljátok az édes illatát.

2011. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat! :D
2011. okt. 25. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is csináld ami érdekel ,de ha egy mód van rá tanár az ne legyél:)


Sok sikert!

2011. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondold csak meg: ha annak idején Marie Sklodowska-Curie ilyeneken tépelődött volna...! Meg aztán olyan Einstein-életrajzírók is vannak, akik szerint a relativitás-elmélet alapgondolata tulajdonképpen a zseniális tudós szerb feleségétől, Milevától ered..ő meg fogta, elszaladt vele:D és hipp-hopp kidolgozta. Jaj, ne légy már kirekesztő és "szexista" saját magaddal szemben: arra vagy hívatott, amire hajlamot és tehetséget érzel. Sok sikert!
2012. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Én is reálos vagyok, és mérnök leszek, mondjuk ez kicsit lányosabb mérnöki szak (könnyűipari), de kb fele-fele arányban vagyunk a fiúkkal, a szakon belül is vannak lányosabb és fiúsabb szakirányok is.

Én nyomdász leszek, kb ugyan annyi fiú van, mint lány.

2012. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság, mindegyik ugyanúgy való a lányoknak is. Jó szórakozást!
2012. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!