Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek lakberendező vagy...

Mi legyek lakberendező vagy fotós? Melyik szakma a jobb, kedvezőbb? Melyikben könnyebb elhelyezkedni? (21 éves lány vagyok)

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ugyanígy vagyok mind2 nagyon tetszik és nem tudok dönteni. Azt mondják hogy a fotós jobb lesz nem leszek annyira stresszes és hogy lakberendezés Magyarországon még nem terjedt el nagyon. Hát szerintem fotósként könnyebben el tudsz helyezkedni.
2009. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fotós szakmára szavazok.Lakberendezői végzettséggel max bútorboltba mehetsz el eladónak!
2009. ápr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy melyik tetszik, de fontos az is, hogy mihez van tehetséged...
2009. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a lakberendezést választanám, igaz, hogy még annyira nincs elterjedve MO-n, de az elkövetkezendő években hidd el top szakma lesz, mindenki keeresni fogja nálunk is...lesz rá igény (bár ez az én véleményem)

jobban ki lehet bontakoztatni a tehetséged, mint fotosként, szerintem

2009. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

fotós.nagyobb az esélyed az elhelyezkedésre.

újságok,szórakozóhelyek,rendezvényházak..stb...

2009. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként esélyed sincs (sorba állnak a megfelelő szaktudással, képzettséggel és felszereléssel rendelkezők), egyéni vállalkozóként pedig pláne esélyed sincs. Feketén pedig nem ajánlom, hogy dolgozz mert a NAV ceruzája nagyon vastagon fog.
2015. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocs, nem ide akartam.
2015. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

elhelyezkedni mindkét területen nehéz, ugyanis egyik sem kifejezetten alkalmazott jellegű munka. egyik sem olyan, hogy van egy munkahelyed, bejársz, megmondják mit csinálj és hó végén jön a fizetés. biztos van ilyen is mindkét területen, de az ilyen állások valószínűleg ritkábbak és vagy vacak munkáért rosszul fizetnek, vagy ritka és nehéz bekerülni.

minkdét szakma egyéni alkotói műfaj, ahol jellemzően magadnak kutatod fel a megrendelőket, te építed fel a saját ismertséged, te alakítod ki az ügyfélköröd és a saját magad főnöke és beosztottja is vagy, aki annyit dolgozik, amennyit akar, de annyit is keres, amennyit megtermel magának. mindkét területre igaz, hogy a konkrét szakmán kívül még egy csomó minden máshoz érteni kell, hogy jól tudd csinálni és meg tudj élni belőle


a lakberendezéshez nem értek, de a fotózással vannak tapasztalataim és ma már szinte mindenki fotósnak tartja magát, szinte mindenki fotózásból akar megélni, akinek van fényképezőgépe, fizetni meg szinte senki nem akar fotókért, mert ő is tud fényképezni, vagy ismer valakit, aki ingyen megcsinálja. a minőséget meg kevesen látják és értékelik, megfizetni meg ők se nagyon akarják és ez nem csak a rossz keresetű magyarokra igaz, külföldön is csak annyival jobb a helyzet, amennyivel több pénzük van az embereknek, de ott is mindenki fotózik és ott is egyre kevésbé van emiatt kereslet és megélhetési lehetőség a fotózásra


ha rám hallgatsz, akkor keresel egy olyan szakmát, amire van kereslet (az ingatlan kereskedés például illik a lakberendezéshez és a fotózáshoz is, akár össze is tudod kapcsolni a két dolgot, ha elég ügyes vagy) és abból élsz, mellette meg hobbiként művelheted magad a lakberendezésből és/vagy fotózásból, aztán ha sikerül olyan szintre fejlesztened, hogy önmagában a hobbid is képes lehet eltartani, akkor akár válthatsz is - de sokkal jobban jársz, ha nem csak a fotózásra akarod építeni a jövődet...

2015. okt. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!