Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor rúghatnak ki egyetemről?

Mikor rúghatnak ki egyetemről?

Figyelt kérdés

Ahova járok, ott minden félévben minimum 15 kreditet kell teljesíteni (30 az ajánlott), ha most neadjisten én, vagy valaki 0, azaz nem teljesít semmit, akkor még ennek a félévnek a végén dobják, vagy pedig a következőben kell minimum 30-t elérnie, hogy bennmaradhasson?

Szóval csak félév végén rúghatnak ki, vagy a 2. végén?


2011. okt. 26. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az iskoládnak biztosan van Tanulmányi és Vizsgaszabályzata, az egyértelműen rendelkezik erről. A saját pusztán tapasztalatokra alapozott véleményem pedig az, hogy csak minden második félévben végeznek erre szűrést.
2011. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor az egyetem honlapján rákereshetek erre?
2011. okt. 26. 10:29
 3/7 anonim ***** válasza:
ELTE-n úgy van hogy 2 fél évente szűrik ahogy az előző ember is megemlítette, amúgy meg akkor rúgnak ki, (ott legalábbis) ha 3 éven belül nem teljesítesz egy kredit kvótát (aminél még korábban 2 fél év után már átraknak fizetősre ugyanannyi kredit nem teljesítése esetén, szal fel fog tűnni ha államira jelentkeztél) amúgy meg 1 tantárgy 3 fél év utáni sikertelensége esetén, illetve jogi dolgok miatt...ilyet hogy 1 félévben is legyen kredit limit még nem hallottam
2011. okt. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából úgy akarom, hogy a második félévet szeretném passzívvá tenni, de persze ahhoz kell, hogy ne rúgjanak.

Egyébként itt akarom hagyni ezt, és átmenni, jövő ősztől máshová. A teljesítményem gyakorlatilag a 0-val egyenlő...szóval ezt a félévet még lejárom, a következő alatt meg dolgozok, vagy valami lesz, amíg nem felvételizek máshova, és remény szerint jövő ősztől mást tanulok, máshol.

De akkor ezek szerint, még nem rúgnak ki, szóval tudok passziváltatni.. : )

2011. okt. 26. 10:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Pannon Egyetem, mérnöki karról van szó.
2011. okt. 26. 10:53
 6/7 A kérdező kommentje:
És innen akarok elmenni, mert ez nem megy, és nem tetszik egyáltalán...
2011. okt. 26. 10:54
 7/7 anonim ***** válasza:
És hova szerettél volna menni?
2013. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!