Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztikára fogok járni,...

Anglisztikára fogok járni, Angliában mit dolgozhatok?

Figyelt kérdés
Anglisztikára szeretnék járni és az egyetemet angol-német tanárként elvégezni.Nagy álmom h Angliában éljek.Ha végeztem a sulival és itthon is dolgoztam egy keveset akkor kinnt el tudok ezzel a végzettséggel helyezkedni?
2011. okt. 27. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha valaki külföldön végez magyar szakos tanárként, akkor Magyarországon egyenes úton jut majd katedrához?
2011. okt. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyelvsuliban esetleg dolgozhatsz, de nem olyan fényesek az esélyeid.
2011. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felszolgáló. De komolyan. Ismerek több angoltanárt, akik Angliában ill. más angol nyelvű országban így élnek. Ahogy első is mondta, attól hogy te beszéled a nyelvet, és van némi fogalmad az irodalmukról, te még értéktelen leszel az angol anyanyelvű, irodalomban sokkal jártasabb tanár mellett (pláne amilyen anglisztikásokat eresztenek az egyetemek Magyarországra, pfff).
2011. okt. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Több esélyed van, ha tanulsz valami angoltól különböző dolgot, mert az ottani angoltanárokkal szemben mindig hátrányban leszel. VIszont jól képzett, műszaki, természettudományi szakemberként jobban el tudsz helyezkedni. Vagy orvosként, kutatóként.
2011. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én már 2 éve kint élek Angliába, jártam már nyelvsuliba és egyetemre is (utóbbi csak múlt hétig). Dolgoztam már pár helyen kiegészítő munkaként, de nem hiszem, hogy otthon végzett anglisztika szakkal itt érvényesülni tudsz a szakmádon belül. Mármint, ha angolt tanítanál itt kint, ahhoz evidens anyanyelvi szinten, hibátlanul, precízen és maximálisan jól kell, hogy beszéld a nyelvet és ami ezzel jár. Szerintem nem lenne könnyű sorsod.

Én úgy jöttem ki, hogy egy how are you?-n kívül semmit nem tudtam. Most már van egy itt szerzett felső fokú vizsgám, bár még mindig van bőven mit csiszolni a technikámon.

Februárban jelentkezek otthonra, csak az angolon és nyelveken kívül más nem igazán érdekel. Itt kint újságírás+médiát tanultam itt, szóval még a firkálás érdekel, meg magazinok, de erre otthon nem mernék vállalkozni. És most már az anglisztikát is kezdem kérdőre vonni, annyi rosszat hallok róla... ami kár... csak a tények azok tények.

2011. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!