Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozhatok Németország...

Hogyan dolgozhatok Németországban vagy Angliában?

Figyelt kérdés
Tudok németül és angolul, és egy évig szeretnék valamelyik országban dolgozni. Érettségiztem két éve, elvégeztem két évet bölcsészkaron, amiről kiiratkoztam, mert mást akarok majd tanulni 1012 szeptemberétől. Addig viszont külföldre mennék, tapasztalatokat szerezni, elmélyíteni a nyelvtudásomat, és egy kis pénzt összegyűjteni. Érdekel minden megoldás, ami legális és erkölcsös. Azoktól várok válaszokat, akiknek van valamilyen tapasztalat, vagy a témában érintett ismerőse, és tényleg tudnak értelmes tanácsokkal szolgálni. Előre is köszönöm!
2011. júl. 15. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
esetleg baby sitternek?
2011. júl. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek,

Az elején kezdem.Itt kint az érettségid,bár oda írhatod a CV-re semmit nem ér.Jobban mondva nem veszik figyelembe.Amit mindenképpen elvárnak:

-jó angol kommunikáció

- esetleg egy jó szakma

-szakmai gyakorlat

-angol telefonszám(mivel lehet téged hívni)

- N.I.number card

- jó ha van leinformálható referenciád (de nem gond ha nincs)

- angol lakcím.

Ezek fontosak hogy a CV-en szerepeljenek.

Ha van ismerős,rokon akkor megkönnyítheti a kijutásodat az országba. Így elsőre meg van oldva a szállásod.

Ha nincs ismerősöd akkor csak magadban bízhatsz.

Kezdésnek legyen nálad annyi tőke,amennyi elég legalább 2-3 hónap szállásra,legyen kaucióra,és kajára is elég.

Ha meg van a tőke,és a bátorság akkor megveszed a jegyet,és elmész abba a városba ahol dolgozni akarsz.

Tudni kell hogy London a legdrágább város,és nem biztos hogy ott több esélyed lesz munkára mint máshol.

Szóval amikor már a városban vagy az első éjszakát (ha nincs ismerős) egy hostelben töltsd el.(vidéken egy éjszaka+reggeli 15-30 font között mozog) Ilyen szobát bármikor találsz.Másnap az első,hogy keres szállást,és elintézd a banki papírjaidat amik kellenek a munkához.

(amiket leírtam).Természetesen a CV -kel mehetsz az összes munkaügyi irodákba,vagy bárhová ahol úgy gondolod,hogy dolgozni lehet.A jó nyelvtudásod van,ha talpraesett vagy kaphatsz melót.

Ha van még kérdésed,szívesen segítek.

üdv

2011. júl. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha anglia lenne a választás, ezen belűl pedig London, akkor van kapcsolatom szállás ügyben. Persze időben kellene szólni.
2011. júl. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
au-pair én is az voltam
2011. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így megkésve is!

Én is au-pair munkára gondoltam elsősorban, mivel ez a legkézenfekvőbb, főleg úgy, hogy lány vagyok. Leginkább Angliába mennék, mert az angol tudásomat szeretném erősíteni, gyakorolni elsősorban. Igaz, fel kell kötnöm a gatyát, mert a harmadik nyelvem volt gimiben, németül és olaszul jobban tudok.

Valamilyen jó au-pair oldalt tudok ajánlani? Ami tényleg au-pair munkát, és nem egyéb, illegális dolgokat takar.

Estleg valakinek ismerős család, barát?

2011. júl. 18. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!