Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki BME matematika...

Van itt valaki BME matematika szakról?

Figyelt kérdés
minden érdekelne a szakról:)
2011. okt. 30. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a hely, ahol az sem mind1, hoy 1 számot balról vagy jobbról szorzol nullával..



Asszem ez mindent elárul :D Annak való ez a szak, aki már óvodás kora óta számokban gondolkodik, és elvetemülten matematikus szeretne lenne.. Itt elméleti dolgokat tanítanak, aminek kb semmi értelme.

Hacsak nem akarsz matek tanár lenni, akkor nem ajánlom.

Órákig kell gondolkodni különféle több oldalas bizonyítások felett.. Áh. tényleg akkor menj ide, ha tanárakarsz lenni vagy konkrét matematikus.

Ha ilyen beállítottságú vagy, akkor sztem inkább gazdasági/mérnöki irányt csípd meg, azzal tök jól el lehet helyezkedni.


Ja és amiket írtam, általánosságban mondom minden matek szakra, nem konkrétan a BME-re :)

2011. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ez tapasztalat?

nem akarok elvetemültem matematikus,sem tanár lenni :D

2011. okt. 30. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár dolog kell az elvégzéséhez: a matek iránti érdeklődés és szeretet, nagyon erős alapok a középiskolából, az első egyetemi órától kezdve kőkemény gyakorlás és a bizonyítások nem bemagolása, hanem a hozzá kapcsolódó feladatok utáni megértése. Mindenki a bizonyításoktól retteg...nem vészes az, ha eleget gyakoroltál az adott témáról és a bizonyítást úgy nézed át, mint aki tudja mi probléma megoldása. Hiába tanulod meg a Newton-Leibniz tételt bizonyítással együtt, ha nem tudod használni két függvény közre zárt területének kiszámításhoz. Persze nem csak erre jó..
2011. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt pl. pont tudom használni,viszont magolni nem tudok:D valahol olvastam hogy nincs idő megérteni ezeket csak bemagolni,ettől tartok kicsit..
2011. okt. 31. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van idő rá. Nyilván nem tudod őket megérteni, és be gyakorolni ha nincs elég jó alapod. Nem fogsz tudni deriválni, ha nem vagy tisztában a határértékkel, meg a függvénydiszkusszió alapjaival. Ezt mind középiskolában lehet megtanulni és megérteni. Senki nem mondta, hogy könnyű a szak de nem is emberkínzó. Általában azok szoktak panaszkodni akik semmi érdeklődést nem mutatnak a tárgy iránt illetve nincs elég akaratuk ahhoz, hogy megértsék. Nem gyilkos az a szak:) Egy BME matekos.
2011. okt. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,megnyugodtam :))

ment a zöld kéz (mindenkinek)

2011. okt. 31. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Tapasztalat amiket írtam, de csak egyik ismerősöm mesélte, nem én járok oda :)

2011. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!