Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon számít ez is? (többi lent)

Nagyon számít ez is? (többi lent)

Figyelt kérdés
Idén fogok felvételizni és nem kissé izgulok, hogy szóbeliznem is kell. (biosz, kémia) Nagy valószínűséggel olyat is fognak kérdezni, amit mi nem tanultunk. Ha betudnám pótolni és mégis elszúrnám mennyi az esélye, hogy föl vesznek? (5-ös tanuló vagyok és tegyük fel jól írom meg a felvételit)A másik probléma az, hogy ahány osztályt megjelölök annyiszor kettő tantárgyból kell felvételiznem... 5-8.-os anyagból... Hogyan csináljam ezt?
2011. okt. 30. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ülj le, még rengeteg időd van! 9.-től nehezebb lesz! Az érettségi az pedig egy gyötrelem, bent maradni katasztrófa :)) (ezt mondják...(: )

Kémia, biosz általánosban 2 éves. Esetleg a környezetismeret ami 5.,6. osztályban volt. Be tudod pótolni, csak higgy magadban!

Egy cédulára írd fel, hogy menni fog! Tedd az íróasztalod környékére, ez segíteni fog. Pláne, ha 5-ös tanuló vagy.

Ha bejelölsz két különböző iskolát, mindkettőben biosz-kémia tagozatot. Nem elég csak x suliban szóbelizni belőle, y suliban is szóbelizned kell belőle. A szóbelik mindig az írásbelik után szoktak lenni, az időpontjáról majd kapsz értesítést. Tehát nyugi, még van időd!

(Egyébként jó választás a biosz-kémia kombó. Én is nagyon szeretem, kedvenc tárgyaim.)

Hajrá!

2011. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy elsőként a biosz kémiát másodikként a humánt szeretném megjelölni és akkir kell bioszból, kémiából, töriből + még 1 tárgyból... -.-
2011. okt. 30. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és, hogy csináld?

A szóbeli tételsort érdemes beszerezned. (Én ahova mentem, adtak tételsort.) Érdeklődjetek a megjelölendő iskoláknál.

Vedd elő a könyveket, keresd ki a szükséges részeket, oszd el reális adagokra. Ha nem tudod számodra (tanulási ütem, délutáni programok), hogy volna jobb kérd meg a szüleidet, hogy segítsenek.

Mindig olvasd el az adott anyagot, szövegkiemelővel emeld ki a lényeges részeket (csak a lényegest!)

Utána egy külön füzetbe készíts jegyzetet. Ha a tankönyvben vannak ismétlő kérdések, feladatok a leckéhez oldd meg! Munkafüzetetek, ha van abban is gyakorolj.

Majd mondd fel magadnak a leckét, ismételd többször. Ha gondolod szintén felmondhatod valakinek a családban, vagy akár a macskának (én régen a macseknak magyaráztam XD)

Kémiánál érdemesebb a számításokat jobban begyakorolnod.

Nem tudom szükséges e tanárt fogadnod (mert 5ös vagy), ha valamit nem értesz tanáraidtól, szüleidtől megkérdezheted.

Esetleg az általános iskolák szoktak felvételi előkészítőket tartani ingyenes. (De ez általában csak magyar, matek.)

A gimik szoktak szóbelire felkészítő tanfolyamokat tartani, nézz utána.

Sok sikert!

2011. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A humán tagozaton (töri+magyar kell???:O)

Mert akkor igen!

Szóbelizned kell bioszból, kémiából, töriből, és magyarból is.

Ha pl.: nyelvi előkészítőt akarsz harmadiknak megjelölni akkor biosz, kémia, töri, magyar, idegen nyelv.

És így tovább...és így tovább...

De egy jó tanács, ha az egészségügy érdekel, akkor ne menj humán tagozatra csak azért, mert akkor legalább a kötelező érettségi tárgyakat jól fogod tudni (magyar, töri) és majd te még fakultációnak felveszed a bioszt, meg a kémiát.

Embertelen lesz úgy, és ráadásul a fakt, csak 11.-ben jön be...az utolsó két évben :SS Így pedig az elejétől felkészítenek, célirányosan.

2011. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért szeretném megjelölni a humánt másodiknak mert ha nem vesznek fel biosz kémiára akkor szívtam...
2011. okt. 30. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem, és nincsen másik biosz tagozat, vagy biosz-kémia tagozat a városban?

Vagy akkor én a helyedben általános tagozatra/ esetleg nyelvi (de nem előkészítőre)jelentkeznék.

(Nyelvtudásra szükség lesz igaz most már nem a felvételi miatt, hanem a diploma miatt, meg ha külföldre mész dolgozni, és az önéletrajzban is jól mutat!)

Általánoson(lesz időd megtanulni az érettségi tárgyakat középszinten). Csak ugye a fakt az utolsó 2 évben jön be.

Drukkolok neked a biosz-kémiához! Hajrá! :)))

2011. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos így sem a városban fogok tanulni... És a nyelvi osztályra is kell szóbeli. + csak előkészítősre lehet menni. Én meg mindenképpen biosz-kémiára szeretnék menni. Köszi! : )))
2011. okt. 31. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!