Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar-francia szakra (? )

Magyar-francia szakra (? )

Figyelt kérdés

Azok véleménye érdekel főleg, akik ilyen szakra járnak.

Felmerült, hogy Szegeden a Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumba megjelölöm a magyar-franciát. Mit gondoltok a francia nyelvről? Az első évben tényleg folyékonyan megtanulnánk franciául? Nagyon sok tanulást venne igénybe? Második nyelvként a németet meg lehet jelölni? Milyen tantárgyak mennének második évben franciául? Nagyon érdekelne, hogy te mit tudtok, gondoltok! Főleg a Ságvárisok válaszára vagyok kíváncsi.

De mindenki válasza sokat segít és köszönöm!



2011. nov. 1. 13:56
 1/10 anonim válasza:
0%
Semmire nem fogsz menni a franciával. Nagyon felesleges! Én tanulok franciát, és egyszerűen gyűlölöm, főleg, hogy sehol sem lehet hasznosítnai...
2011. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
ne hallgass az előző válaszóra, a francia világ nyelv , majdnem mindenhol elhelyezkedsz vele.
2011. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na az első válaszoló gondolom valami gagyi suliban tanulja heti 3 órában gagyi tanárral és kb annyit tud franciául hogy merci :D

A francia világviszonylatban már hasznosabb a németnél.

Én s kéttannyelvűs vagyok bár nem ságváris.Van ott ismerősöm,állítólag annyira nem erős mint a pesti francia kéttannyelvű.Az első év végén kb középfok környékére kell eljutnotok.Igen,nagyon sok tanulást vesz igénybe.

2011. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nehéz megtanulni? Sok a nyelvtan benne? Nehezebb, mint a német nyelv?
2011. nov. 3. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem beszélek németül, de sok a nyelvtan és nehéz is.
2011. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor válasszam ezt egyáltalán? Mert ha ezt választom, akkor más tantárgyakra nem kell még többet tanulni? És mivel 5 évfolyamos lenne akkor így nekem a gimi, akkor 1 évben azt tanulnák, mint mások is vagy mást?
2011. nov. 3. 17:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésedet:D

0.ban kb csak a nyelvre mennek rá.MI magyarból vettük rendesen az anyagot, matekból csak szintentartó volt,volt még ének rajz tesi, a többi mind francia meg szaknyelv.Természetesen így amit mások 12.ben vesznek azt te 13.-ban fogod. Nálunk így van:D

2011. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nem lebeszélni szeretnélek, de van ott ismerősöm. Én is nagyon gondolkodtam, hogy oda megyek, de mégsem.

Tulajdonképpen egy problémája van, és az a matek. Mivel azt már 2. évtől (10. évfolyam) francia nyelven hallgatják a diákok. Iszonyatosan nehéz, mivel a tanár nem beszél(het) magyarul egyáltalán. Ha magyarul kérdeznek, akkor meg a tanár ferde szemmel néz. És ez nem azért van, mert első évben nem tanulta a franciát rendesen (a nagynénje francia nő), hanem mert gyors, és nem könnyű követni.

Én Ságváriba megyek humán szakra. Vagy menj angol szakra (de csak ha középszinten van már az angolod), és amellé jelölj franciát. :)

2011. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű
2014. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább másik tagozatra menj
2014. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!