Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki pénzügy-számvitelre megy,...

Aki pénzügy-számvitelre megy, annak valójában mi lesz a foglalkozása?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, és mindenképpen gazdasági irányban gondolkodom. A psz-en eddig még nem gondolkodtam, de az unokatesóm szerint érdemes lenne odamennem, mert jó vagyok matekból és értenék hozzá, meg hogy a BGF-en nagyon jó a Pénzügy-Számvitel kar. De mit takar ez tulajdonképpen? A diploma után csak bankokban tudnék dolgozni, vagy...? Erről szeretnék többet megtudni.
2011. nov. 1. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát, én is átéltem hogy milyen nehéz a választás a gazdasági karok közül, de egy biztos: ha jó iskolát választasz, akkor szitne bármelyikkel jól jársz.

Az én választásom is a pénzüy-számvitel szakra irányult, BGF-PSZK-ra járok :)

Nagyon jó maga az iskola is, illetve a kar is. Rendkívül jó képzése van, az elmúlt 2 hónap tapasztalata alapján erős suli és sokat kell tanulni a zh-kra ill. vizsgákra ahhoz, hogy jó legyél. De már most látni, hogy rengeteg munkáltató kapcsolatban áll az iskolával, már a gólyatáborban is voltak cégek bemutatkozni, hogy kapcsolatban vannak a sulival és majd lehet menni hozzájuk szakmai gyakorlatra (pl a Cib Bank, Deloitte, stb..)


Tehát, kérdésedre válaszolva: 2 év után van szakirányválasztás: pénzügy VAGY számvitel. Előbbivel a bankszférában dolgozhatsz. Utóbbihoz pedig jár a mérlegképes könyvelő oklevél, így könyveléshez is fogsz majd érteni. 2 mesterképzés van ami ehhez kapcsolódik konkrétan: pénzügy VAGY számvitel. Ez utóbbi elvégzésével egyben okleveles könyvvizsgáló is leszel, ami pedig igen jó lehetőség, hiszen könyvelőből már elég sok van, de a jókra mindig is szükség lesz.


Tehát mindenképpen valami irodai munkát végzel, vagy egy bankban, vagy könyvelő/könyvvizsgáló cégekél, de akár maszek is lehetsz, könyvvizsgálásból meg lehet élni igen jól :D de amúgy sima köynvelésből is, ha jól dolgozol.


Ha van szabadidőd, a nyíltnapra mindenképpen gyere el, illetve be lehet ülni az előadásokra is, ami érdemes, hiszen látod hogy iket tanulnak.


Az biztos, hogyha gazdasági irány, akkor corvinus vagy BGF. (nyílván attól függ hova vesznek fel..)

Más iskolákat hanyagold, szerintem.. A hírnévre muszáj alapozni.. Ezeknek pedig van!


Kérdezz bátran ha van vmi kérdésed:)

2011. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :) A nyílt napra mindenképpen fölmegyünk (vidéki vagyok), meg a Corvinusra is elmegyek :) bár ott horribilisek voltak a ponthatárok tavaly... Én matek közép-angol emelttel mennék, muszáj angolból emelteznem, mert németből van felsőfokú nyelvvizsgám, és a német emelt érettségi kiütné azt, és nem lenne meg a 90 pluszpontom a 100-ból. (Ugye most 500 pontos rendszer lesz sajna...) Úgyhogy attól eléggé félek, a matek középtől nem annyira. :) Neked milyenek lettek az érettségijeid (ha nem indiszkrét :D)? Illetve milyen tárgyakkal mentél? A töri szerinted mennyire fontos?


És ha egyszer oda jársz, azt is megkérdezném, hogy a gólyatábor tényleg olyan durva, mint ahogy mondják? :D

2011. nov. 1. 19:02
 3/9 A kérdező kommentje:
És neked így ennyi idő után melyik tetszik jobban? Vagy te melyikben gondolkozol, inkább pénzügy vagy számvitel? :) És a könyvelő és a könyvvizsgáló között lényegében mi a különbség?
2011. nov. 1. 19:04
 4/9 anonim ***** válasza:
mikor lesz bgf-en nyíltnap?
2011. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Írtam üzenetet, nem tudom olvastad-e :)


Am januárban szokott lenni nyíltnap.

2011. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem láttam, hogy kaptam volna, de most rögtön megnézem, köszönöm a válaszod :)
2011. nov. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, a kérdezőre gondoltam, szóval neki írtam :)

De ha valami érdekel a BGF-ről akkor szíveen írok neked is.

2011. nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

minden érdekel :D

milyen a légkör? a társaság? tanárok? tényleg szemetek a tanárok? nagyon nehéz bejutni? milyen a suli (épület)? :D

2011. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most látom az üzenetedet, köszönöm szépen! :) Nagyon aranyos vagy! :)

Igen, még ha ezt nekem is le tudnád írni, amit a válaszoló kérdezett...? :)

2011. nov. 7. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!