Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföldön mennyire honorálják...

Külföldön mennyire honorálják a magyar egyetemeken diplomázott kivándorlókat?

Figyelt kérdés

Főként műszaki szakokra gondolok.

Tehát kint (pl. Németország, Anglia stb.) hogy fizetnek olyan magyaroknak, akik itthon végeztek?


2011. nov. 2. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Hát remélem, hogy szeretnek minket, mert én is szeretnék menni. :) Régen tudom, hogy a magyar diploma nagyon elismert és megbecsült volt, mert jó volt az oktatási rendszer. Nem tudom, hogy ez most is elmondható-e, de műszaki szakokon talán igen.

Én jogászként próbálkozom, remélem, van esélyem. :)

2011. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.

Elnézést az OFF-ért, de jogászként???? Nem gondolod, hogy külföldön a kutyát sem fogja érdekelni a magyar jog? Vagy később szakosodni fogsz valamilyen EU-s jogásszá? Bocsi, csak pl nővérem is jogász és nem mehet külföldre, ami logikus is...


Egyébként a kérdésre válaszolva keresik a magyar munkaerőt ,mert elég színvonalas, pláne a mérnökképzés. Mérnököket egyébként pont Németországban és Angliában is nagyon keresnek, biztos, hogy lenne munkád, jó fizetéssel :)

2011. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Egyébként a kérdésre válaszolva keresik a magyar munkaerőt ,mert elég színvonalas, pláne a mérnökképzés. Mérnököket egyébként pont Németországban és Angliában is nagyon keresnek, biztos, hogy lenne munkád, jó fizetéssel :)"


És ennek muszáj egy BME-s mérnöki diplomának lennie, vagy jó egy Széchenyi, vagy Óbudai is?

2011. nov. 2. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Uniós jogot és nemzetközi jogot elég részletesen tanultuk is az egyetemen, és természetesen továbbra is képzem magam.

Ezen kívül sok olyan terület van, ami már annyira harmonizált, hogy külföldön is megállja a helyét az ember. Egy német jogrendszer pl. annyira nem különbözik a magyartól.

Vannak uniós egyezmények a jogászdiploma elfogadásáról, hogy hogyan lehet pl. ügyvédként kinn dolgozni, meg minden. Ez részletesen szabályozott, szerintem a nővéred, ha érdekli a dolog, olvasson utána, neten is megtalálható, és tényleg hasznos dolgok vannak!

2011. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát megmondom őszintén, hogy honnan legyen a diplomád azt nem tudom. De személyes véleményem az, hogy azért nem mind1, de az is igaz, hogy nem biztos, hogy egy BME-t ott jobban ismernek, mint egy Óbudait. Egyébként az Óbudain nagyon jó a mérnökképzés :)
2011. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
El tudnak helyezkedni külföldön műszaki diplomával (persze nem menedzser végzettséggel), de nem biztos, hogy túl előnyös pozícióba.
2011. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mérnökként vagy orvosként jó eséllyel találsz munkát külföldön, a többit nem tudom.

Nem muszáj BME-s diplomának lennie, bár tény hogy külföldön a BME-t, ELTE-t, és Semmelweist ismerik (és elismerik) a hazai egyetemek közül a legjobban.

2011. nov. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor jobb egy szakma-

(dipl nélkül)

2015. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!