Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csecsemő-és kisgyermeknevelő...

Csecsemő-és kisgyermeknevelő szakosokról (főiskolán) mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Mindig olvasom,hogy ez büfészak,az büfészak..Elég sok szakra mondják.Kíváncsi vagyok erről mi a vélemény.:)
2011. nov. 5. 18:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Senkinek semmi?:S
2011. nov. 7. 20:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos és szép szakmának tartom,főleg ha valaki szívvel-lélekkel csinàlja.
2011. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, tényleg szép szakma. Csak az a gond, hogy manapság egyre kevesebb kisgyermek születik itthon. És a megszületett gyermekek egy részével az anyukák otthon maradnak, csak a másik részét "dugják be" a bölcsődébe. Úgy gondolom, hogy óvónőkből, és tanítónőkből is tengernyi van manapság. És jelentős hányaduk nem a szakmájában dolgozik(értsd úgy, hogy hiába tanítónőnek tanult mégis titkárnő lesz, stb.)

Tény erre a szakra nem olyan nehéz bekerülni, és bent maradni sem vészes. Ha tényleg kisgyermekekkel szeretnél foglalkozni, és a szíved-lelked beleadni a munkádba minden elismerésem a tiéd! De, ha csak egy viszonylag nem nehezen megszerezhető diplomát szeretnél akkor nem tudom megéri e, lehet egy másik szakot esetleg szakmát kellene keresned (bocsi de elég sokan mennek ezért ilyen szakokra).

De úgy gondolom, ha jól tanulsz, jól végzed a munkád, a diploma megszerzéséig el tudsz sajátítani egy nyelvet középszinten, és ez az álmaid vágya akkor megéri!

Ha pedig még a nyelvtudásod is egészen jó, kimehetsz külföldre babysitternek (mint okleveles csecsemő-és kisgyermeknevelő) természetesen ha a külföld vonzz.

De mostanság vannak a nyílt napok egyetemeken-főiskolákon, esetleg elmehetnél egyre, ott átfogóbb képet kaphatsz az egészről!

Remélem segítettem ;)

2011. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Luca1991 válasza:
Én az NYME-BPK szakán talulok Csecsemő-és kisgyermeknevelő BA szakon.(Tehát diplomás képzésen) Én imádom. Mondjuk ehhez kell egyfajta lelkület,elsősorban a gyerekek szeretete.Az a jó ebben a képzésben , hogy nem csak bölcsiben helyezkedhetsz el , hanem : Ugye bölcsődében , óvodában kiscsoportban , anyaotthonban , családsegítőben , és mivel diplomát kapsz , és nem FSZ (felsőfokú szakképzés) ezért nyithatsz magánbölcsit.
2011. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Norka22 válasza:
Luca!! nagyon jó hogy te ennyire szereted a sulit! Nekem lenne pár kérdésem! És Fsz re akartam jelentkezni és levelezőre mert én dolgozom,és ma voltam Sopronba nyílt napon,és megtudtam,hogy nem biztos hogy indul levelező képzés mert tavaly 2011 szeptemberben nem jött össze a 10 fő :( De talán idén elindul,a jelentkezésem beadom,nem vesztek vele! Na de a kérdésem az lenne,hogy megfordul a fejemben,hogy akkor jelentkezek BA képzésre,ez nagyon nehéz?? Nagyon sokat kell tanulod? Én ide is estire tudnék jelentkezni,a munkám miatt,vagy estin ez nem elvégezhető?? Igazából én a nyelvvizsgától félek és úgy e a másikon nincs,ezért akartam azt választani! Szerinted melyik a nehezebb??Mert azért nem olcsó nem akarok hogy kárba menjen a pénzem? Te mint oda járó mit gondolsz erről? Tudnál nekem segíteni? Válaszod előre is nagyon szépen köszönöm!
2012. jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!