Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell ilyen szinten...

Miért kell ilyen szinten lebutítani az érettségiket mostanság?

Figyelt kérdés

Egyszerűen felháborítónak találom, hogy míg nekünk régebben igencsak meg kellett küzdeni egy érettségiért, most szinte tálcán kínálják azt a diákoknak. Itt van a mai angol érettségi: mindössze fél éve tanulok angolul heti kétszer másfél órában, de a középszintet 100%-ra írtam meg itthon brahiból (angoltanár barátnőm javította). Ha egy diáknak négy éve van megtanulni azt, amire nekem volt fél évem, akkor nem értem, miért nem kap mindenki ötöst?

A matekérettségi szintén: mi anno, még a kétszintű érettségi bevezetése előtt olyan logaritmusokat és térgeometriai feladatokat kaptunk, hogy ihaj... Most már egyismeretlenes egyenletekkel és általános iskolában tanult egyszerű geometriával is át lehet menni. Miért van ez az igazságtalanság?


2009. máj. 7. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

nemtudom de nem is érdekel...középiskolás vagyok ..és különösebben nem zavar....

jó megértelek...de most mit csinálhatnánk...

2009. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Azért azt, hogy te kevesebb mint 100 óra tanulással 100%-ot tudtál írni, nehezen hiszem el. Akkor te egy csodagyerek vagy. Végigcsináltad az összes feladatot? Megkérdezhetem, hogy milyen módon tanulsz és milyen könyvből?

Általában pedig:

1. Mindenki ugyanazt az érettségit írja, tehát úgy kell összeállítani, hogy minden iskolatípusba járó (szakközép, esti, levelező) meg tudja oldani.

2. Ma nem a lexikális tudásra teszik a hangsúlyt, annak ugyanis a saját szakmádon kívül nincs sok szerepe, ami érdekel, annak könnyen utána lehet nézni. Én például, hogy a te példáidnál maradjak, azt se tudom, mi az a térgeometria és rég elfelejtettem a logaritmusokat, de azért elég sikeres ember vagyok a szakmai és magánéletben. Ehelyett a gyakorlatias,problémamegoldó gondolkodás áll első helyen.


3. Ahogy így elnézem egyes beírók helyesírását és szövegszerkesztését, nem biztos, hogy le tudnának tenni egy nehéz érettségit. A matekhoz meg pláne jónéhány ember nem épp tehetséges, sokan még annak a kis ketteskének is örülnek, ne sajnáld tőlük! Nyilván van benne politika is: statisztikailag ki kell mutatni, hogy az ország lakosságának mondjuk 80%-a érettségizett.

2009. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
ketteskének...miközöd hogy én hogy írok? -.-
2009. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Nosigen... Brahibol mindenki jobban teljesit, mintha tetje lenne a dolognak.
2009. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Én most érettségiztem, mindenből 90% fölött leszek, tényleg gagyi volt...

De az érettségiig eljutni már szívósabb volt, az a 12 év, végig ELIT iskolákban...

2009. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi le van butítva talán, de sokkal jobb lenne ha a tanítás is így folyna mindenből.

Nem magoltatással, hanem megértetéssel.


Én is új rendszerben csináltam, de volt osztyáltársam, jeles tanuló, magyar próbaérettségire érveléshez írt magának puskát, vagyis az előírt fogalmazásokat olvasgatta.

2009. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
hÁT drágám, én csúcstanuló vagyok, de én azt mondom, hogy rendben van ez így. Azért van középszintű és emeltszintű, hogy legyen különbség a kettő között. És ha belegondolsz, manapság egy érettségi semmi. Csak felvételi a felsőoktatási intézménybe. Régebben éppen emiatt jóval kevesebb volt az érettségizettek száma. Amúgy meg próbálj egy emelt szintűt megoldani. Mielőtt így nagyképűen elhamarkodottan ítélkezel, kicsit próbálj meg gondolkodni.
2009. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát ja, egyet értek a 17:49-essel. Ma írtam az angolt, és itthon mielőtt megnéztem a javítót, újra megcsináltam,mielőtt megnéztem volna és volt pár, amit most jól írtam, ott pedig nem.

Amúgy hidd el, hogy így is vannak, akik megszenvedtek vele, én láttam párat ma...


Te pedig tényleg csodabogár vagy, ha 100%-ot írtál, majd a szobrot még kiállítjuk rólad. ;)

Amúgy én sztem 4-esre írtam, de szinte 0 tanulással. Akkor valamit én is tudok ugyanezen az alapon, nem? o.O


A matek meg szerintem nem volt olyan könnyű mint ahogy mondtad. Ok, mindegyikből át lehet menni 2-essel, nem nehéz összeszedni! Csak annak nehezebb, aki pl 5-öst akar.

Ez van, dolgozd fel :D

2009. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

nincs lebutítva csak másokat kell tudni mint a régi rendszerben. azért matekból nézd meg a sok pontot érő feladatokat, mert nem hiszem, hogy azokat max pontosra meg tudnád csinálni.

mondják is az OM-nál, hogy nem az a cél, hogy a diákot megbuktassák, ezért mondja sok tanár, hogy ilyen érettségin megbukni nehéz, de ötöst szerezni is

2009. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

No, előrebocsátom, senkit nem pontoztam se fel, se le, szóval ha valakinek ilyen problémái vannak, lesz szíves nem engem okolni! Köszönöm!

Első válaszoló: szomorú, hogy neked is egyesnél jobb lesz a magyar érettségid. Bírom ezt a "semmi közöd hozzá, hogyan írok"-szöveget, de pont a te fajtád sír a legjobban, hogy milyen lehetetlen követelményeket állítanak.

Kettesnek: Ha ennyire érdekel, English File Pre-Intermediate c. tankönyvből tanulok, előtte átvettük az Elementary-szintű könyvet is. Szeptemberben kezdtem angolul tanulni (december-január szünettel a vizsgaidőszak miatt, akkor egyáltalán nem foglalkoztam angollal), a módszerem pedig annyi, hogy figyelek az órán, jegyzetelek, otthon pedig megtanulom az éppen aktuális anyagot. Nincs benne semmi titok.

A matek azért vicces, mert nálunk még akkor kaptál kettest, ha logaritmus-egyenletet és egy nehezebb térgeo-feladatot is megoldottál. Akkor én kettest kaptam - világéletemben hülye voltam a matekhoz - de a tavalyi matekérettségit ugyanúgy megírtam, mint ahogy most az angolt, és négyest kaptam volna (az eltelt időben egyáltalán nem foglalkoztam matekkal, nagyon sok mindent elfelejtettem). Ezzel nem is volt gond, de sajnos nálunk még az összes érettségi tárgy számított a felvételinél, nem csak az az egy vagy kettő, amit az adott szakra előírnak. Arról nem is szólva, hogy miután én még felvételizős rendszerben érettségiztem, úgy nézett ki a dolog, hogy megírtad egyszer a sima érettségit, aztán elmentél felvételizni, ami mindig "emelt szintet" jelentett. Tehát középszintű érettségivel egyszerűen nem lehetett bejutni felsőoktatási intézménybe... Szerintem elgondolkodtató, hogy ma a felvételizők 80%-a középszintű érettségivel jut be az egyetemre/főiskolára.

Hármasnak: Múlt héten a félévzáró angol end-term-tesztem nem brahiból ment, és 95%-os lett. A feladatok kottára ugyanilyen típusúak voltak... Szóval nem csak brahiból tudok jókat írni.

Négyesnek: tudom és értem, miről beszélsz, én is elit iskolába jártam, a belünket kitaposták, és mégis ugyanazt az érettségit kaptuk, ugyanolyan jegyekkel, mint a Mucsaröcsöge Kettes Számú Alreálgimnázium tanulói. EZ az igazi szívás, meg az, hogy egy munkahelyen senkit nem fog érdekelni, hogy hol érettségiztél, az egyetem már annál inkább. A mostani rendszerben pedig a legpatinásabb egyetemekre/fősulikra is be lehet kerülni szinte nulla tudással (saját tapasztalat).

Ötösnek: Hehe... Köszi, ezen jót nevettem! :)

Drágaságos Hatosnak: írtam már "emelt szintű" érettségit, csak akkoriban még felvételinek hívták. Keményebb volt, mint egy mostani emelt szint.

Hetesnek: Kösz, szobrot azért nem kérek, csak az emberek véleményére voltam kíváncsi a témával kapcsolatban. Igen, gyanítom te vagy tehetségesebb vagy az átlagnál, vagy mákod volt. Ezt így meg nem tudom mondani... :P

Az én matekérettségim így nézett ki:

[link]

2009. máj. 7. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!