Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten hol van olyan...

Budapesten hol van olyan Közoktatási Intézmény, ahol az oda jelentkező diák Biológia vagy Építőmérnöki szakra vagy ilyen irányba jelentkezhet?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal, hogy a Google is segíthet nekem, de azért írtam IDE a kérdést, mert reménykedek abban, hogy van itt valaki, aki otthon van ebben a témában, és tud segíteni nekem. Előre is köszönök mindent!
2011. nov. 8. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs.

Mégpedig azért nincs, mert biológia, vagy építőmérnöki szakon végezni azt jelenti, kapsz diplomát is tanulmányaid elismeréseként. Közoktatási intézményben ilyet te nem kapsz.

Mindazonáltal vannak olyan tagozatok, orientációk stb. a középiskolákban, ahol nagyobb hangsúlyt fektetnek a biológiára, vagy az építőmérnökség alapozó tárgyaira.

2011. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első: Azt kérdezte, hogy olyan közoktatási intézmény, ahonnan lehet jelentkezni a felsorolt szakokra.


Kérdező: Felsőoktatásba bárki jelentkezhet, akinek van érettségije. Tehát ahol kapsz érettségit, onnan mehetsz továbbtanulni.

2011. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na szóval: mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm a választ!

Másodszor: most lesz érettségim, és tanulmányaimat Budapesten szeretném folytatni, mégpedig Biológia vagy Építőmérnöki szakon. Ezért kérdeztem, hogy tudtok-e valamit, hogy ilyetén irányba hova indulhatok el.

2011. nov. 9. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, ha lesz érettségid, akkor utána elmehetsz a felsőoktatásba, ahol ilyesmit tanítanak, de semmiképpen sem a közoktatási intézménybe. Az építőmérnökire ott a bme, jómagam is megjártam a szakot, esetleg még a SZIE-en.

Bioszra ott az ELTE.

2011. nov. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ybl-en is van építőmérnök

szak

2018. okt. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!