Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ilyenkor? (végzős,...

Mi történik ilyenkor? (végzős, érettségi, bukás)

Figyelt kérdés

Szóval a következő a helyzet. Van egy szakközepes végzős tanuló.

Sikeresen megcsinálja az érettségit az 5 kötelező tantárgyból, és valami egyébből meghúzzák évégén. újra kell járnia a negyediket úgy hogy bejár napi 2-3 órákra? (mert amiből leérettségizett abból ugye nem kell bejárnia)


Vagy hogy megy ez?


2011. nov. 9. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szülői kérésre átengedik. Tudod kit érdekelne már a pl rajz ha megvan az érettségi :D
2011. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nos itt nem a rajzról van szó, hanem a szakmai tárgyról xD
2011. nov. 9. 19:14
 3/11 A kérdező kommentje:
és hozzá kell hogy tegyem hogy valami nyoma csak akkor lenne annak hogy én ezt tanultam, ha a szakmai tárgyból lenne érettségim. (de nem fogok csinálni)
2011. nov. 9. 19:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejárni az órákra ha megbuksz egy érettségiből.

Az érettségi feltétele, hogy legyen évvégi jegyed az adott tantárgyból.

Ha nem buktál meg a tantárgyból(nem érettségiről beszélek, hanem az évvégi jegyeidről) akkor azt jelenti érettségizhetsz.

Ha viszont az érettségin megbuksz, akkor javítót csak ősszel tehetsz legközelebb. Ez azt jelenti hogy 1 évet csúszni fogsz.


2012 Májusi érettségin megbuksz > 2012 Őszin mehetsz újra > jelentkezel a képzésre > 2013 Szeptemberben kezdhetsz.

Csúszás.

2011. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem fogalmaztam teljesen érthetően.

Az 5 kötelezőből leteszem az érettségit.

De mondjuk megbukok szakmából, év végén, amiből alapból sem akartam érettségizni.

nah ilyenkor mi van?

2011. nov. 9. 20:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megbuktál valamiből, még ha nem is érettségi tárgy, pótvizsgáznod kell belőle, addig nem hiszem, hogy odaadnák az érettségi bizonyítványodat. (Szerintem)
2011. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghúznak, ha nem, újra járni a negyediket biztos hogy nem kell. Ha az az egyéb tantárgy amiből meghúztak felvételi követelmény oda ahova szeretnél továbbmenni, akkor újra kell csinálni.
2011. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Épp erről beszülténk pénteken ofőnkkel hogy nálunk úgy megy hogy ha megbuksz nem érettségi tárgyból akkor érettségizhetsz de augusztusban pótvizsga és csak akkor vagy készen a középsulis évekkel így viszont kimarad 1 éved ha tovább akartál volna tanulni ha pedig érettségi tárgyból buksz meg akkor 4-ből érettségizhetsz míg augusztus pótvizsga és az 5. tárgyból pótérettségin kell megjelenned. Ha pótvizsgán is megbuksz akkor nem kell bejárnod mivel elmúltál 18 de a tantárgyból egy osztályozó vizsgát kell tenned. Ennek időpontjáról az igazgatóságot kell kérdezni hogy egy szakmát oktató tanár mikor ér rá vizsgáztatni. Ez úgy néz ki mint amikor valaki sulit vált és valamiből tudsfelmérő/különbözeti vizsgát kell tennie.
2011. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Ilyenkor a tantestület dönt és mindig átengednek, sőt nekem úgy volt hogy... negyedikbe kicsit sokat lógtam 412 órát és elvileg 250 felett évet kell ismételni. És nem volt semmi, még nem is szóltak hogy baj van, egyszerűen leérettségiztem és ennyi.
2011. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pótvizsga -
2015. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!