Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy a már 2012-ben...

Az igaz, hogy a már 2012-ben egyetemre vagy főiskolára felvételizőknek már kell egy emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Én ezt úgy tudom, hogy 2013-tól lesz kötelező, de ma azt hallottam, hogy már 2012-től. Most akkor hogy is van ez?
2011. nov. 8. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg 2013-ra már leváltják onnan azt az ostobenkó k_rvát, a hülye ötleteivel együtt.
2011. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2012-ben még nem kötelező minden szakra az emelt szintű érettségi.
2011. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól tudom én is. :) ÉS köszi! De ha lenne valami változás, leírnátok ide? Köszi!
2011. nov. 8. 18:34
 4/10 anonim ***** válasza:

2013-tól lesz kötelező. [link] - itt görgess le kb a lap feléig, ott van egy táblázat, hogy melyik szakon melyik tárgyból kell az emelt.


(Amúgy én komolyan nem értem, hogy most kik felvételiznek emelt nélkül? Jó, ha valaki oktv helyezett vagy ilyesmi, azt megértem, de a többieknek honnan lesz plusz pontja?)

2011. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző:

Nem mindenkinek kötelező, mert van, akit simán felvesznek jó középszintű érettségivel, de nevetséges, ahogy erőltetik az emeltet mostanában, ráadásul a nyelvvizsgások meg kitörölhetik a s_ggüket a nyelvvizsgával. >_> (Hát persze, minek is erőltetnék a nyelvvizsgát, nehogy már valaki külföldön akarjon érvényesülni, tessék szépen itthon melózni, fele annyi pénzért, kétszer annyit, és nem is folytatom már, mert felb@szta az agyam. :D)

2011. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen! Az a probléma, hogy az emelt szintű érettségi már 50 pontot ér, a nyelvvizsga meg feleannyit. És a diploma kiadását meg nyelvvizsgához kötik. Akkor meg melyik a fontosabb, a nyelvvizsga, vagy az emelt szint? Számomra ez nagyon furcsa!!! És elégedetten látom, hogy nem csak én gondolom így.
2011. nov. 10. 16:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez az egész nevetséges, én direkt jövőre akartam kezdeni az egyetemet, hogy tudjak előtte dolgozni (kell a zsé), de mire odáig jutnék, fel sem fognak venni.

Ha nem, hát nem. Jelentkezek Romániába egyetemre. A kreatív társaság pedig bekaphatja!<3

2011. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
BTW nincs ebben semmi furcsa, nekik biztos jobban kell a pénz, mint az okos, ámde csóró tanulóknak, akiktől megvonják az állami támogatást.
2011. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez megy Magyarországon! Nem tudom, mi lesz, de jó nem. Az biztos!
2011. nov. 11. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó lesz, csak nem nekünk.
2011. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!