Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőfokú tovább tanulás?...

Felsőfokú tovább tanulás? Hova-merre?

Figyelt kérdés

Lehetőleg Budapestre mennék tovább tanulni.

Most egy közepes erősségű szakközép iskolába, infó tagozatra járok. Jegyeim:

11.-es év végi átlagom ~2,6 volt.

12.-es félévi átlagom ~3.0 körül lesz.

10.-be infó érettségit tettem, semmi tanulással erős 3masra.

Általános iskolás koromba ECDL vizsgát tettem (kb lóf@sz).


Ami érdekel: autóelektronika, autómechanika, alternatív meghajtás, értékesítés, marketing, számítástechnika.


Eszem, logikám megvan. Autó szerelésben jártas vagyok. Kereskedelem, marketing, informatikai tudásom pedig a kis maszek pc boltból megvan.


Ötleteket várok. Kb melyek azok az intézmények ahova felvehetnek? Illetve mikor kell felvételezni?


2011. nov. 13. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a 2,6 meg 3,0 úgy jön ki, hogy matekból, fizikából és infóból ötös, a többiből meg kettes?
2011. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés lesz.
2011. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Matek, fizika 2-es.

Infó prog. elm.: 3

Infó prog. gyak.: 3

Infó technologia: 5.


Én is sejtem hogy kevés lesz, de hátha.

Ha felvesznek valami egyetem szerűségre, akkor miért is ne alapon megpróbálnám teljesíteni az ott lévő követelményeket. Nem csak bulizni akarok menni. Abból már kinőttem.

2011. nov. 13. 18:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát öregem, ha valami csoda folytán be is kerülsz, kettes (gimis!) matekkal meg fizikával sírva fogsz kirohanni az első előadásról :D
2011. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerinted hol próbálkozzak? :)
2011. nov. 13. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel neked nem valami fééényesek a jegyeid,de mégis azt írtad hogy jó logikád van talán duplázással jön össze több pont.Így a minimum ponthatár elérésé ez(240pont) két 60%-os érettségi kell.Ez a minimum,nyelvvizsga és más plusz pontok nélkül.Vannak egyetemek/főiskolák ahol indulnak akár ilyen minimum ponthatárral(bár eddig ez 200 volt) vagy ennek közelében képzések de ilyen szorgalommal ezeket a szakokat sem lehet elvégezni.Jellemző hogy felvesznek sok embert nevetséges pontokkal és az első adandó lehetőségnél kiesnek a játékból:D szóval a bekerülés semmi,el is kell végezni.Én azt tanácsolom neked inkább egy jó szakmát végezz el,ha abban jó vagy kereshetsz annyit mint a diplomások,sőt..:)A lényeg hogy szeresd amit csinálsz.
2011. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

vannak szakok, ahol az önköltségesre nagyon alacsony a ponthatár, oda van esélyed bekerülni ezekkel a jegyekkel!

DE az év végi jegyeidet, ha nem nézzük, és mondjuk próbálsz koncentrálni két olyan tárgyra, amiből érettségizel és beszámítják egy adott szakra, ahova jelentkeznél, és az a 2 érettségi jól sikerül, mondjuk 4-5 körül, akkor a pontszámításnál választhatod, hogy az érettségi pontjaid ne minden tárgyból, hanem ezeknek a százalékos eeredményéből legyen. esetleg halaszthatnál egy évet és tehetnél le egy-két nyelvvizsgát esetleg valami okj bizonyítványt is szerezhetsz, ami szintén pluszpont lenne. Meg ha elég szorgalmas vagy, esetleg megpróbálhatnál egy emelt érettségit...

így lenne esélyed valami fősulira menni :)

2011. nov. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!