Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok,2 év múlva...

15 éves vagyok,2 év múlva érettségizem, felsőfokú angol és orosz nyelvvizsgám van. Mi lenne jó szakma számomra? Vonz az orvoslás, építészmérnökség és a jog, viszont nyitott vagyok új dolgokra is és a tanulás nem probléma.

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
biomérnök?
2010. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mi lenne jó szakma számomra?"


- Ami most eszembe jut, az az "orvoslás, építészmérnökség és a jog".


:) Nem igazán értem, mit szeretnél tudni.

2010. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
orosz tolmács/műfordító
2010. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

15 éves vagy akkor nem 3 v 4 év múlva érettségizel?


Egyébként meg: majd rájössz magadtól, hidd el, ebben itt mi nem tudunk tanácsot adni! Addig még annyit változhatsz!

2010. febr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

tényleg két év múlva érettségizik és most kell leadnia a faktokat, gondolom azért érdekli ilyen sürgősen.

szerintem nézd meg, hogy melyik tantárgyakat szereted tanulni. a komoly nyelvvizsgákból ítélve a nyelveket tutira. meg aztán próbáld meg elképzelni az életed a különböző hivatásokban.

egyébként nagyon szerencsés vagy, hogy ennyi pálya közül választhatsz :)

2010. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy leírod, hogy milyen nyelveken beszélsz, senki nem fogja tudni megmondani, hogy téged mi érdekeljen.

De van 1 tippem: felvi-n nézegesd a szakokat olvasgasd el mihez mi tartozik és úgy könnyebb dönteni. ott vannak önismereti tesztek is...


-orvosihoz minden kell :P de főleg kémia biosz

-építőmérnöihez matek és nagyon pontos műszaki rajzok (szóval kell érzék a rajzhoz)

-jog pedig: töri, magyar, esetleg nyelvek.

2010. febr. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
..de jah biomérnök se rossz..
2010. febr. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az orvosi és az építészmérnök jó választás lenne, a jogot csak akkor ajánlanám, ha vannak kapcsolataid a szakmában, különben nem biztos,h. megéri.

orvosként viszont kimehetnél külföldre a nyelvtudásoddal és jól kereshetnél.

mellesleg hogy sikerült összehozni 2 felsőfokút 15 évesen? vmelyik az anyanyelved is esetleg? nem semmi.

2010. febr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is csak lesek, tekintve, hogy az orosz nem egy hajj de könnyű nyelv.

Pont így állok, ahogy te, 15 vagyok, és 2 év múlva érettségi, de nekem még csak egy középfokúm van angolból, és készülök egy japán alapfokúra.


Azt tudom neked tanácsolni, hogy CSAK olyat válassz, amiért élsz-halsz. Én élek-halok a nyelvekért, ugyanakkor a biológia is nagyon érdekel, úgyhogy az orvosi sem kizárt.

A jog nagyon kemény, ordenáré mennyiségű tananyagot kell benyalni, persze, az orvosi sem valami könnyű, de a biológiában legalább van logika :P

Őszintén, mérnöki dolgokról fogalmam sincs... xD


Egyébként, 15 évesen azt sem tudom, hogy holnap mit csinálok, úgyhogy lehet, hogy az egészet majd a véletlenre bírom, én csak teszem, amit tennem kell, és a sors majd eldönti, hogy mi legyen (eddig bejött XD)

2010. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Azta 2 felsőfokú. És orosz is??? Vagy egy angol felsőfokú, és orosz közép-alapfokú? Ez komoly eredmény :) Gondolom, tanultál, mint a dög
2011. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!